0 obserwujących
117 notek
9834 odsłony
  48   0

Notowania ropy naftowej walczą o nowe tegoroczne maksima; cena miedzi pod coraz większą pr

Notowania ropy naftowej rozpoczęły bieżący tydzień od zwyżki, jednak nie zdołały wybić się na nowe tegoroczne maksima. W ostatnich godzinach ceny ropy oddały część zwyżek z pierwszych godzin poniedziałkowej sesji. Nadal jednak notowania ropy WTI poruszają się w rejonie 83-84 USD za baryłkę, a cena ropy Brent oscyluje w okolicach 87 USD za baryłkę.

Z pewnością kluczowym tematem na rynku ropy naftowej pozostają obawy o konflikt zbrojny na Ukrainie

Sytuacja wokół tego kraju pozostaje napięta – w ostatnich dniach pojawiały się informacje o ewakuacji części zachodnich dyplomatów z tego kraju, jak również o przygotowaniu wojsk NATO na ewentualne działania w Europie Wschodniej. Dla inwestorów na rynku ropy naftowej otwarty konflikt oznaczałby przede wszystkim duże prawdopodobieństwo narzucenia sankcji na Rosję. Mogłyby obejmować w jakiś sposób tamtejszy sektor naftowy, co jest o tyle istotne, że Rosja to jeden z największych producentów ropy naftowej na świecie.

Niepokojące informacje pojawiają się nadal także na Bliskim Wschodzie

W poniedziałek jemeńskie bojówki Huti przeprowadziły atak rakietowy na amerykańską bazę wojskową, zlokalizowaną w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – niemniej, atak okazał się nieudany, ponieważ został udaremniony za sprawą systemu Patriot. Tak czy inaczej, sytuacja w tym rejonie świata również pozostaje napięta.


https://www.fxmag.pl/artykul/surowce-notowania-ropy-naftowej-walcza-o-nowe-tegoroczne-maksima-cena-miedzi-pod-coraz-wieksza-presja

https://www.fxmag.com/precious-metals/price-of-gold-chart-seems-to-feel-good-despite-the-general-investors-situation

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale