J4nek J4nek
1445
BLOG

Williamsy rozbite, walka do końca i wygrana Verstappena

J4nek J4nek Formuła 1 Obserwuj temat Obserwuj notkę 18

            Swój udział w kwalifikacjach już w pierwszej sesji zakończył Sergio Perez - najlepszy czas, który zdołał wyjeździć na torze w Holandii to: 1'10.530. Warte odnotowania jest to, że spadek formy u kierowcy z Meksyku został zauważony po tym jak jego zespół poinormował o tym, że Sergio utrzyma u nich(Red Bull Racing) fotel na sezon 2022. Zdobyty przez niego czas pozwolił mu zagościć  na pozycji nr 16. Tuż za nim uplasował sie Sebastian Vettel(1'10.731), który podczas swojego ostatniego przejazdu został przyblokowany przez jednego z kierowców Haasa. Na 18 miejscu znalazł się Polak - Robert Kubica. Kierowca przyznał, że wszystko działo się szybko, a zapoznanie z torem w kilkanaście okrążeń jest ciężkim zadaniem. Jego najlepszy czas to: 1'11.301. Stawkę zamknęli kierowcy ze stajni Haasa. Tu raczej zaskoczenia nie ma gdyż od początku sezonu kończą swoją rywalizację w Q1. Mick:1'11.387, Nikita:1'11.875.

           W drugiej sesji mieliśmy do czynienia z dwoma wypadkami. Oba wypadki dotyczyły kierowców Williamsa. Russel wjechał w bandy na zakręcie nr 13. Stracił on kontrolę na wyjściu z zakrętu nad tylną częścią swojego bolidu. Po tym incydencie na torze kibice mogli dostrzec czerwone flagi co oznaczało wstrzymanie sesji. George na kolejne okrążenie już nie wyjechał, a jego czas to. 1'10.332 co dało mu pozycje jedenastą. Kolega z zespołu, Nicholas Latifi, nie chciał być gorszy, więc krótko po wznowieniu kwalifikacji rozbił się również o bandy, ale na zakręcie nr 8. Powodem była zbyt duża prędkość na wyjściu z zakrętu. Latifi również wywołał czerwone flagi, a sędziowe postanowili Q2 zakończyć. Na miejscu 12 znalazł Lance Stroll (Aston Martin) z czasem 1'10.367. Pozycja 13 należała do kierowcy McLarena, Lando Norrisa, który jechał poniżej oczekiwań zespołu. Czas jaki udało mu się uzyskać to: 1'10.406. Yuki Tsunoda(AlphaTauri) z czasem 1'11.314 zajął 15 miejsce.

          Kwalifikacje wygrał Max Verstappen. Jest to dla niego bardzo ważne, ponieważ jest to jego pierwszy domowy wyścig w karierze. Czas jaki udało mu się zdobyć to: 1'08.885. Na 2 i 3 miejscu zakwalifiikowali się kierowcy Mercedesa. Hamilton drugi, między nim a Maxem było 38 setnych sekundy!, trzeci Valtterii. Bardzo dobry występ zaliczył francuski kierowca AlphyTauri, Pierre Gasly, uzyskał on w kwaliffikacjach 4 czas. Dużym zaskoczeniem, może być występ w Q3 kolegi z zepsołu Roberta Kubicy. Zajął 7 miejsce. 5 - Charles Leclerc, 6 - Carlos Sainz, 8 - Esteban Ocon, 9 - Fernando Alonso, a 10 był Daniel Riccardo.

           Wyścig rozpocznie się jutro o godzinie 15:00. 

J4nek
O mnie J4nek

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport