Jak się dowiaduję, od dnia 1 kwietnia na skutek decyzji prezydent miasta H. Zdanowskiej osiedle STOKI zostanie pozbawione linii tramwajowej nr 43, której tramwaje dojeżdżać będą do pętli na ul. Telefonicznej (częstotliwość raz na godzinę) i 43bis, która ulega likwidacji. Linia ta jest bardzo ważna z uwagi na bezpośrednie połączenie z północną częścią Śródmieścia oraz z faktem, że na młodzież szkół średnich dojeżdża tym tramwajem do gimnazjów i liceów położonych przy ulicy Pomorskiej. Tramwajem tym dojeżdżają ludzie do pracy, w tym także pracownicy szpitala na Stokach oraz pacjenci i rodziny odwiedzające pacjentów.
W wyniku decyzji prezydent miasta H. Zdanowskiej osiedle straci tę linię tramwajową i do pętli na STOKACH dojeżdżał będzie tylko tramwaj linii 12.
W zaistniałej sytuacji żądam przedłużenia do pętli na STOKACH linii tramwajowej nr 15 i 15A, co zrekompensuje wycofanie linii nr 43 i 43bis.
Inne tematy w dziale Polityka