0 obserwujących
164 notki
269k odsłon
  1022   0

Już jest! "Boiduda"!

Czas na odslonę w Salonie24! Mój prozatorski debiut pt. "Boiduda" jest już dostępny w sprzedaży internetowej, niebawem trafi na półki wybranych księgarń. Wszystkich serdecznie zachęcam do czytania! Jeszcze w kwietniu zapraszam na spotkania autorskie w Krakowie i Warszawie. Szczególowe informacje będą dostępne na stronie autroskiej na Facebooku. Autorem okładki "Boidudy" jest Miłosz Lodowski.

Opinie o książce:

Poruszająca, z rozmachem napisana opowieść o dorastaniu dziecka wychowywanego bez ojca, o poszukiwaniu fundamentu i przedwczesnej dojrzałości, do której zmusza konieczność zbudowania tego, co inni dostają gotowe. Piękna opowieść o matce i synu, o tym jak ojcem staje się każde z nich, ale chyba również opowieść o pokoleniu, które dziś dochodzi do głosu. Czy dzisiejsi trzydziestolatkowie nie są pokoleniem wychowanym bez doświadczonych przewodników? Pokoleniem, które musiało wymyślić swoją drogę i siebie, bo ich rodzice rozumieli często z nowej rzeczywistości mniej niż ich dzieci? Bardzo intrygująca proza! Debiut, którego nie wolno przeoczyć!

dr Dariusz Karłowicz, filozof, redaktor „Teologii Politycznej”
 
W powieści Jerzego Pilcha Spis cudzołożnic pojawia się postać Fatalnego Aleksandra, którego wieczorna nadaktywność krzyżuje erotyczne plany głównego bohatera. Oddając się desperackiej zabawie w „wio koniku” i dźwigając na grzbiecie niezmordowanego Aleksandra, rzuca nań literacką klątwę. Książka Jakuba Lubelskiego, która trafia do rąk Czytelników, jest wypełnieniem tego proroctwa (w Boidudzie przyjętego za motto III rozdziału), ale zarazem jego podważeniem: gdy fikcyjny Aleksander trwa wciąż wpatrzony w papierowy samolocik w ręku Gustawa, jego rzeczywisty prototyp bierze za niego odwet: pisze powieść o dzieciństwie i dojrzewaniu – barwną, szczerą i dość bezlitosną, z unoszącym się w tle duchem Prozaika z Wisły.
 
prof. Teresa Walas, krytyk i teoretyk literatury, redaktor „Dekady Literackiej”

Zobacz galerię zdjęć:

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale