35 obserwujących
2014 notek
1120k odsłon
2689 odsłon

Ksiądz tradycjonalista oskarża Bosaka o homoseksualizm, a Brauna o ukrywanie tego

Wykop Skomentuj14

Jan Bodakowski
Ksiądz tradycjonalista oskarża Bosaka o homoseksualizm, a Brauna o ukrywanie tego

Skłócony ze swoim zgromadzeniem ksiądz tradycjonalista Michał Woźnicki oskarżył podczas ogłoszeń parafialnych (co można zobaczyć na filmikach na You Tube) kandydata Konfederacji na prezydenta Krzysztofa Bosaka, że ten rzekomo był i rzekomo jest homoseksualistą, rzekomo nie deklaruje porzucenia grzesznej aktywności seksualnej, rzekomo wziął sobie żonę dla niepoznaki, pcha się na prezydenta, a jego współpracownicy tacy jak Grzegorz Braun rzekomo to ukrywają i jeszcze oczekują od księdza, że za cenę układów politycznych też będzie milczał o sprawie, która obraża Pana Boga i jest okłamywaniem Polaków.
Szukając informacji o związkach Grzegorza Brauna i księdza Michała Woźnickiego można się dowiedzieć, że Grzegorz Braun na swoim profilu facebookowym publikował informacje, w jakich godzinach duchowny odprawia w tygodniu mszę trydencką, duchowny chwalił działalność Brauna, wywiady z duchownym były publikowane przez kanały CEP i Polskie Sprawy — przeprowadzał je swego czasu współpracujący z Braunem Rafał Mossakowski.

Na stronie Salezjanie pl można przeczytać oświadczenie macierzystego zgromadzenia, z którym duchowny jest w konflikcie. W oświadczeniu Inspektoria Towarzystwa Salezjańskiego Świętego Jana Bosko we Wrocławiu, do której przynależy ksiądz Michał, oświadczyła, „że podejmowane przez niego działania, w tym głoszone i rozpowszechniane w Internecie treści oraz sprawowanie Mszy Świętej w nadzwyczajnej formie Rytu Rzymskiego z udziałem wiernych (tzw. Mszy Świętej Trydenckiej), są działaniami samowolnymi i dokonywanymi bez zgody oraz aprobaty przełożonych. W swych wystąpieniach, zarówno w czasie liturgii, jak i poza nią, ks. Michał obraża, oskarża i poniża osoby, używa wulgaryzmów i przekazuje treści kontrowersyjne, które wprowadzają zamęt wśród wiernych. Z tego powodu wyrażamy ubolewanie i jednocześnie oświadczamy, że jako salezjanie nie identyfikujemy się z ich treścią i nie mamy wpływu na ich publikowanie”.

Inspektoria Towarzystwa Salezjańskiego Świętego Jana Bosko we Wrocławiu poinformowała, że „ks. Michał Woźnicki od czerwca 2016 r. ma zakaz głoszenia Słowa Bożego, czyli przedstawiania wiernym w imieniu Kościoła, »w co należy wierzyć i co trzeba czynić dla chwały Bożej i zbawienia ludzi« (por. kan. 768 KPK). Ponieważ nie stosował się do tego zakazu, w dniu 20 grudnia 2017 r. został upomniany przez Przełożonego Inspektorii. Obecnie ks. Michał Woźnicki ma zakaz głoszenia słowa Bożego zarówno podczas sprawowania obrzędów liturgicznych i nabożeństw, jak i poza nimi, oraz jakiegokolwiek publikowania pisemnie, w formie sms-ów, a także w środkach masowego przekazu (w Internecie, poczcie elektronicznej itp.). Ponadto od dnia 21 grudnia br. zostało mu cofnięte przez rektora kościoła przy ul. Wronieckiej w Poznaniu pozwolenie na odprawianie w nim Mszy Świętej w nadzwyczajnej formie Rytu Rzymskiego z udziałem wiernych. Ks. Michał otrzymał również list posłuszeństwa kierujący go z dniem 21 grudnia do Ośrodka Salezjańskiego w Marianówce”.

Z artykułu „Ksiądz znany z YouTube: "Bycie liberałem to śmiertelna choroba". Salezjanie domagają się w sądzie w Poznaniu jego eksmisji. Co na to wierni?” opublikowanego na stronie „Głos Wielkopolski” wynika, że „ksiądz Michał Woźnicki, mimo że został wyrzucony z Towarzystwa Salezjańskiego, wciąż mieszka i odprawia msze tzw. trydenckie (w obrządku łacińskim) w siedzibie Domu Zakonnego Towarzystwa przy ul. Wronieckiej w Poznaniu. Zgromadzenie Salezjańskie przed poznańskim sądem domaga się jego eksmisji. Na salę rozpraw ks. Michał, znany ze swoich konserwatywnych poglądów promowanych w serwisie You Tube, przyszedł z wiernymi. Jego zdaniem to właśnie msze trydenckie nie podobają się salezjanom.[...] Ksiądz Michał Woźnicki to były salezjanin z 26-letnim stażem, który został wyrzucony z zakonu w sierpniu 2018 roku. Jak tłumaczą salezjanie, powodem było nieposłuszeństwo księdza, a także specyfika prowadzenia liturgii przez niego. [...] Ks. Woźnicki znany jest ze swoich radykalnych, konserwatywnych poglądów, ma swoją rzeszę wiernych. Słynie z odprawiania mszy w obrządku łacińskim tzw. trydenckich. […] zdaniem Jakuba Zygarłowskiego ze stowarzyszenia Wierni Tradycji z Wronieckiej 9, salezjanom nie podoba się otwarta krytyka kościoła modernistycznego, wskazywanie grzechów wiernych i Kościoła, umiłowanie mszy świętej w tradycyjnym rycie rzymskim, odprawianej po łacinie”.

Zapewne fałszywie o homoseksualizm Krzysztof Bosak był oskarżany nie tylko przez duchownego tradycjonalistę, ale też przez progejowską lewice. Zazwyczaj progejowscy antyfaszyści dopuścili się homofobicznego ataku na Krzysztofa Bosaka w artykule „Ruch Narodowy otwiera się na wyborców LGBT” (autorstwa osoby ukrywającej się pod pseudonimem Ambroży Mucha) zamieszczonym na stronie „Stop nacjonalizmowi”. Tekst na swojej stronie na Facebooku promuje też „Warszawska Federacja Anarchistyczna”.

Według homofobicznego artykułu antyfaszystów „plotki o jego [Krzysztofa Bosaka] ukrywanym homoseksualizmie są bardzo stare”. Zdaniem homofobicznych lewicowców „jest wielu gejów konserwatystów, gejów żywiących uprzedzenia rasowe, a nawet zadeklarowanych nacjonalistów”.

W opinii lewicowych homofobów Konfederacja otwiera się na pederastów, naśladując „skrajnię populistyczną prawicę na zachodzie” — „Kieruje swój przekaz do konserwatywnej klasy średniej, w tym także do prawicowych gejów. We Francji jawni homoseksualiści są nawet czołowymi działaczami skrajnej prawicy, jak Florian Philippot, były strateg kampanii prezydenckiej Marine Le Pen i założyciel think-tanku Les Patriotes czy Milo Yanopulos – Brytyjczyk związany z ruchem Alt-Right”.

Według twierdzeń homofobicznych antyfaszystów „wielu komentatorów zwracało uwagę na fakt, że obok” Krzysztofa Bosaka „przez wiele lat nie było widać kobiet. [...] Kuba Wojewódzki zapytał go wprost o związki [...]. O homoseksualizm oskarżali go także wrogowie na skrajnej prawicy. Według plotek Bosak lubił towarzystwo blondynów w swoim wieku”.

Warto zwrócić uwagę, że homoseksualiści z reguły mają wielu partnerów. Gdyby Bosak był pederastą, powinno być wielu świadków (rzekomych byłych kochanków polityka). Dziwnym trafem takich świadków lewicowcy nie przedstawiają, co jednoznacznie wskazuje, że takich światków lewicowcy nie mają, i mogą tylko szerzyć pomówienia według wzorców ze Służby Bezpieczeństwa.

W obecnych czasach powszechnej dokumentacji wszystkiego fotkami i filmikami w internecie, w czasach idiotycznego ekshibicjonizmu na portalach społecznościowych, powinny być setki zdjęć i nagrań zrobionych przez gejów dokumentujących rzekome niecne praktyki polityka. Jednak lewica ich nie przedstawia, co świadczy, że nagrań takich nie ma.

Warto też dodać, że zapewne wielu działaczy nacjonalistycznych jest skłóconych z Bosakiem, i jakby coś kompromitującego mieli, to by pewnie to udostępniło. Zapewne też od kilkunastu lat Bosak i inni prawicowi politycy są na bieżąco monitorowani przez służby, i jakby coś było do upublicznienia, to polityk byłby już wielokrotnie skompromitowany materiałami służb rozpowszechnionymi przez media współpracujące ze służbami.

Należy też pamiętać o tym, że trudno odpowiedzieć na takie oskarżenia o bycie gejem. By z nimi walczyć, trzeba byłoby udostępnić certyfikaty jurności od kochanek, dokumentacje foto i wideo ze swojej aktywności seksualnej zkobietami, a najlepiej na bieżąco przez 24 godziny w internecie zamieszczać relacje video life ze swojego życia seksualnego. Choć pewnie politycy dla reklamy skłonni byliby to zrobić, to trudno z przyczyn logistycznych taką dokumentację przez lata gromadzić.

Jan Bodakowski
https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-0/p180x540/52415995_2270906936318468_1251625114403864576_o.jpg?_nc_cat=101&_nc_sid=e007fa&_nc_ohc=UlDLMpOLUsEAX9ecHnx&_nc_ht=scontent-frt3-2.xx&_nc_tp=6&oh=7a58f6417a72f2ff2fcec2842a6abd11&oe=5EEAB2BF

Wykop Skomentuj14
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo