Blog
Jan.Bodakowski
Jan Bodakowski
Jan Bodakowski Katolik. Polak. Publikuje arty
34 obserwujących 1954 notki 1048609 odsłon
Jan Bodakowski, 21 maja 2018 r.

Polska. Przewodnik pielgrzyma – niezbędna lektura dla chcących zwiedzać nasz kraj

86 1 0 A A A

Jan Bodakowski
Polska. Przewodnik pielgrzyma – niezbędna lektura dla chcących zwiedzać nasz kraj

Choć neopoganie czy ateiści chcieli by wykorzenić katolicyzm z tożsamości Polaków, usunąć katolicyzm z polskiej ideowej matrycy, to Kościół katolicki, jego nauczanie i działalność, przenikają tysiąc lat historii narodu i są treścią polskiej tożsamości. Można oczywiście sztucznie kreować nową niekatolicką tożsamość, lecz nie będzie ona ani polska ani funkcjonalna (z racji na swoją sztuczność), i uczyni Polaków ubogimi kulturowo. By uświadomić sobie immanentny związek katolicyzmu i Polskości warto odkrywać Polskę według katolickiego klucza również w turystyce.

Niewątpliwie w uświadomieniu sobie katolickiego charakteru Polski pomoże, wydana staraniem wydawnictwa AA, 640 stronicowa publikacja „Polska. Przewodnik pielgrzyma”.

Jak informuje wydawca w ''Przewodniku pielgrzyma'' opisano „łącznie ponad 1000 miejsc w całej Polsce. Zamieszczono tu niemal 200 obszernych prezentacji poświęconych najsłynniejszym sanktuariom, katedrom i kalwariom. W mniejszych prezentacjach przedstawiono ponad 450 innych miejsc kultu, które również warto odwiedzić („W okolicy”). Ponadto w przewodniku omówiono ponad 380 najciekawszych atrakcji turystycznych położonych w pobliżu miejsc świętych („Pobliskie atrakcje”). Publikację wzbogaca około 900 kolorowych zdjęć, plany głównych miast Polski, i aktualna mapa samochodowa Polski w skali 1:300 000”.

Na kartach przewodnika czytelnicy znajdą opisy miejscowości, miejsc kultu, zabytków kultury materialnej i przyrody, historii miejsc i opisywanych budowli. Opisywane miejsca są przedstawiane rejon po rejonie. Przewodnik zawiera dane kontaktowe do opisywanych miejsc i zwraca uwagę na cyklicznie odbywające się święta religijne w opisywanych miejscach.

Jan Bodakowski
image

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Brzydki. Biedny. Niedoceniony. Nielubiany.

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • @Adam  J. nie napisałem że ziemie te należały do Polski, napisałem o ich polskiej historii
  • @Friant Pan polemizuje, a ja się z Panem zgadzam
  • @kierdel wojnę jednak przegrali

Tematy w dziale Rozmaitości