36 obserwujących
1994 notki
1082k odsłony
1375 odsłon

Zdradzam kto startuje do europarlamentu z listy PiS oraz Konfederacji, i jakie ma ku temu

Wykop Skomentuj10

Jan Bodakowski
Zdradzam kto startuje do europarlamentu z listy PiS oraz Konfederacji, i jakie ma ku temu kompetencje zawodowe

Wybory do europarlamentu dobędą się 26 maja. Wybierzemy w nich 52 posłów do Parlamentu Europejskiego. Będziemy głosować w jednym z 13 okręgów wyborczych (złożonych z jednego lub kilku województw). O głosy środowisk patriotycznych będą konkurować kandydaci PiS, Konfederacji i Kukiza.

List we wszystkich okręgach nie udało się wystawić takim organizacjom (które też chciały zdobyć poparcie środowisk patriotycznych) jak: Polexit (czyli byłym kolegom pytajnym Korwina), Polska Fair Play (Gwiazdowski i Bezpartyjni Samorządowcy), Prawdziwej Europie (byłego europosła PiS Piotrowskiego, który liczył na poparcie Radia Maryja).

Z list PiS (którego siedziba mieści się na Nowogrodzkiej 84/86) startować będą:
   
Okręg wyborczy nr 13 [Gorzów Wielkopolski]
1. parlamentarzysta BRUDZIŃSKI Joachim Stanisław       
2. lekarz HOC Czesław       
3. nauczyciel akademicki RAFALSKA Elżbieta           
4. inżynier budownictwa MATERNA Jerzy Marian       
5. inżynier leśnictwa GOLIŃSKA Małgorzata Joanna           
6. parlamentarzysta JACH Michał           
7. ekonomista    KAMIŃSKI Michał           
8. menedżer HATKA Helena       
9. ekonomista JACYNA-WITT Małgorzata Anna           
10. inżynier mechanik DAJCZAK Władysław           

Okręg wyborczy nr 3 [Olsztyn]
1. prawnik KARSKI Karol Adam       
2. geodeta JURGIEL Krzysztof       
3. politolog ARENT Iwona Ewa       
4. urzędnik KIEROZALSKI Grzegorz           
5. ekonomista KARPOWICZ Joanna       
6. kulturoznawca ŻALEK Justyna Emilia       
7. prawnik KOSSAKOWSKI Wojciech       
8. ekonomista CYMAŃSKI Tadeusz        
9. ekonomista ANDRUSZKIEWICZ Jolanta Wiesława           
10. urzędnik ŁANCZKOWSKI Romuald           

Okręg wyborczy nr 10 [Kraków]
1. parlamentarzysta SZYDŁO Beata Maria           
2. nauczyciel akademicki LEGUTKO Ryszard Antoni           
3. politolog JAKI Patryk Tomasz           
4. parlamentarzysta TARCZYŃSKI Dominik       
5. nauczyciel akademicki BERNACKI Włodzimierz           
6. prawnik BARTUŚ Barbara Halina       
7. parlamentarzysta DUDA Elżbieta       
8. parlamentarzysta CIEŚLAK Michał           
9. adwokat MULARCZYK Arkadiusz           
10. socjolog KRUPKA Anna Maria       

Okręg wyborczy nr 1 [Gdańsk]
1. ekonomistka FOTYGA Anna Elżbieta           
2. urzędnik państwowy SELLIN Jarosław Daniel           
3. ekonomistka SIKORA Danuta Teresa       
4. prawnik MÜLLER Piotr Józef           
5. kurator sądowy SZYMAŃSKI Antoni           
6. radca prawny KURZELEWSKA Arleta           
7. prawnik BIAŁOOKA-KOSTENECKA Danuta Jadwiga       
8. historyk RABENDA Karol Kazimierz           
9. menedżer DEMSKI Patryk Jerzy       
10. urzędnik państwowy ŁUCZYK Mariusz Wojciech       

Okręg wyborczy nr 8 [Lublin]
1. historyk KRUK Elżbieta Małgorzata           
2. socjolog MAZUREK Beata           
3. rolnik SOLIS Tomasz Piotr           
4. lekarz medycyny BARSZCZEWSKA Barbara Aldona           
5. lekarz weterynarii SZULOWSKI Krzysztof           
6. historyk ZAWIŚLAK Sławomir           
7. lekarz medycyny STANISŁAWEK Andrzej Józef       
8. wykładowca uniwersytecki REWERA Witold       
9. magister inżynier zootechniki SZAŁACHWIEJ Ewa           
10. poseł zawodowy DUSZEK Marcin Kamil           

Okręg wyborczy nr 11 [Katowice]
1. pedagog WIŚNIEWSKA Jadwiga Maria       
2. ekonomista TOBISZOWSKI Grzegorz Józef       
3. ekspert ds. funduszy europejskich KLOC Izabela Helena           
4. lekarz medycyny PIECHA Bolesław Grzegorz       
5. parlamentarzysta ANDZEL Waldemar Franciszek           
6. lekarz medycyny SOŚNIERZ Andrzej Stanisław (syn startuje z listy Konfederacji)           
7. leśnik KUBICA Józef Jan           
8. pedagog KOPER-STASZOWSKA Wioletta Maria           
9. pielęgniarka SZYDLIK Bożena Grażyna       
10. parlamentarzysta SZWED Stanisław           

Okręg wyborczy nr 2 [Bydgoszcz]
1. ekonomista    ZŁOTOWSKI Kosma Tadeusz           
2. lekarz LATOS Tomasz Edward           
3. nauczyciel akademicki - nauki humanistyczne PRZYBYLSKI Przemysław Tomasz       
4. nauczyciel akademicki - nauki humanistyczne BOROWIAK Joanna Beata       
5. nauczyciel akademicki - nauki humanistyczne GIRZYŃSKI Zbigniew           
6. technik chemik KONIECZNA Barbara Krystyna           
7. ekonomista ŚRUBKOWSKA Żaneta Katarzyna       
8. politolog STACHOWIAK Ireneusz           
9. inżynier rolnictwa WROŃSKI Marcin           
10. pielęgniarka SZWED Anna Bożena       

Okręg wyborczy nr 12 [Wrocław]
1. parlamentarzysta ZALEWSKA Anna Elżbieta           
2. parlamentarzysta KEMPA Beata Agnieszka       
3. nauczyciel KŁOSOWSKI Sławomir       
4. nauczyciel akademicki-nauki matematyczne KISIELEWICZ Andrzej Marian       
5. parlamentarzysta SZWED Aleksander Jakub           
6. lekarz ŚLUSARZ Rafał Józef           
7. filolog germański CZOCHARA Katarzyna Beata       
8. przedstawiciel władzy samorządowej BACZYŃSKI Jacek Marcin       
9. przedsiębiorca ŻOŁNIERUK Beata Izabela       
10. pedagog STACHOWIAK-RÓŻECKA Mirosława Agnieszka       

Okręg wyborczy nr 7 [Poznań]
1. nauczyciel akademicki KRASNODĘBSKI Zdzisław Marek       
2. ekonomistka MOŻDŻANOWSKA Andżelika Anna           
3. poseł LICHOCKA Joanna Katarzyna       
4. sekretarz stanu SZYNKOWSKI VEL SĘK Szymon Andrzej           
5. parlamentarzysta BARTOSIK Ryszard       
6. poseł  PORZUCEK Marcin Bartosz           
7. politolog DUDZIAK Lidia Danuta           
8. przedsiębiorca POPKOWSKI Robert Adam       
9. germanista FRANKIEWICZ Joanna Dorota       
10. politolog DZIEDZICZAK Jan Michał           

Okręg wyborczy nr 5 [Mazowsze]
1. politolog BIELAN Adam Jerzy           
2. etnograf KOC Maria Zofia           
3. nauczyciel akademicki KUŹMIUK Zbigniew Krzysztof           
4. poseł na Sejm RP MAŁECKI Maciej       
5. ekonomista    KWIECIEŃ Anna       
6. nauczyciel CZARTORYSKI Arkadiusz       
7. socjolog WARGOCKA Teresa Anna           
8. nauczyciel akademicki KRZĘTOWSKA Agnieszka Maria       
9. urzędnik państwowy ROMANOWSKI Rafał       
10. politolog OPIOŁA Marek           

Okręg wyborczy nr 4 [Warszawa]
1. nauczyciel akademicki SARYUSZ-WOLSKI Jacek Emil           
2. historyk CZARNECKI Ryszard Henryk           
3. lekarz RADZIWIŁŁ Konstanty       
4 .prawnik CZERWIŃSKA Anita           
5. parlamentarzysta GRYGLAS Zbigniew           
6. fizyk TOMASZEWSKA Ewa           
7. nauczyciel akademicki SMIRNOW Andrzej           
8. radca prawny KALETA Sebastian Jerzy       
9. aktorka CHOROSIŃSKA Dominika Małgorzata           
10. prawnik WYPYCH Małgorzata Maria   

Okręg wyborczy nr 6 [Łódź]
1. historyk WASZCZYKOWSKI Witold Jan       
2. lekarz KOPCIŃSKA Joanna Maria       
3. lekarz KRUPA Urszula Irena       
4. administratywista DRÓŻDŻ Beata Zofia       
5. samorządowiec WOJCIECHOWSKI Grzegorz Michał           
6. przedsiębiorca SAGAN Marlena Barbara       
7. pracownik samorządowy RUDALSKI Wojciech Bogdan           
8. administratywista SZYMCZYK Krzysztof Feliks       
9. specjalista pracy socjalnej ANTCZAK Alicja Elżbieta       
10. parlamentarzysta MATEUSIAK-PIELUCHA Beata Anna           

Okręg wyborczy nr 9 [Rzeszów]
1. historyk PORĘBA Tomasz Piotr           
2. nauczyciel RZOŃCA Bogdan Józef       
3. prawnik LENIART Ewa Maria           
4. nauczyciel PILCH Piotr           
5. nauczyciel WRÓBLEWSKA Krystyna Małgorzata           
6. inżynier mechanizacji rolnictwa GOŁOJUCH Kazimierz Edward           
7. inżynier ogrodnictwa PAMUŁA Teresa       
8. inżynier elektryk KRUCZEK Stanisław           
9. nauczyciel KUROWSKA Maria Stanisława       
10. prawnik SAGATOWSKA Janina Zofia

Z PiS o głosy wyborców ze środowisk patriotycznych będzie konkurował KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY (którego siedzibą jest Piękna 24/26A).

Okręg wyborczy nr 4 [Warszawa miasto]
1. działacz społeczny BOSAK Krzysztof           
2. konsultant do spraw systemów teleinformatycznych KULESZA Jakub           
3. nauczyciel PAZIO Rafał Piotr       
4. przedsiębiorca ROSS Sebastian       
5. wydawca KRAJSKI Stanisław           
6. sprzedawca PISKORZ Monika Beata       
7. specjalista ds. marketingu PAMIĘTA Marta       
8. rzecznik prasowy KRAJEWSKA Zuzanna Maria       
9. anglista KRZYSZTOFIK Joanna       
10. menadżer JAKUBIAK Marek           

Okręg wyborczy nr 1 [Gdańsk]
1. doradca podatkowy     MENTZEN Sławomir Jerzy           
2. przedsiębiorca URBANIAK Michał Piotr       
3. fizyk PRUŚ Sylwester Zbigniew       
4. inżynier środowiska BREWIAK Grażyna       
5. przedsiębiorca STUPKIEWICZ Magdalena       
6. handlowiec LIPINSKA-BEHRENDT Martyna Elżbieta           
7. opiekunka w żłobku ŚWIECZKOWSKA Iwona Gabriela           
8. naukowiec KRZYWKOWSKI Marcin Piotr       
9. przedsiębiorca DRANIEWICZ Karol Łukasz       
10. nauczyciel języka angielskiego DZIAMBOR Artur Erwin       

Okręg wyborczy nr 5 [Warszawa]
1. działacz społeczny GODEK Kaja Urszula           
2. specjalista ds. organizacji i zarządzania BŁASZCZYK Stefan           
3. prawnik SZEWCZYK Marek Wacław       
4. prawnik ZALEŚNA Katarzyna Anna           
5. przedsiębiorca KORWIN-MIKKE Jacek Baltazar       
6. higienistka stomatologiczna STRUS Sylwia           
7. nauczycielka NITECKA Ewa Alicja           
8. przedsiębiorca WITASZEK Sławomir       
9. przedsiębiorca DRZEWIŃSKI Piotr Michał       
10. rolnik MOJZESOWICZ Wojciech       

Okręg wyborczy nr 7 [Poznań]
1. muzyk LIROY-MARZEC Piotr Krzysztof           
2. adwokat KRYSTOWSKA Anna           
3. prawnik BRYŁKA Anna Mirosława           
4. lekarz TOMCZAK Witold Stanisław           
5. właściciel sklepu JÓŹWIAK Maciej           
6. historyk GAPIŃSKA Magdalena           
7. trener sportu KUŚWIK Andrzej Antoni           
8. historyk WAWRZYNIAK Piotr Bogusław           
9. grafik ROHDE Aleksandra           
10. ekonomista ZIĘTKOWSKI Wojciech Maciej           

Okręg wyborczy nr 13 [Gorzów Wielkopolski]
1. prawnik TUDUJ Krzysztof       
2. przedsiębiorca CHMIELEWSKI Krzysztof Robert       
3. specjalista ds. rodziny SZAŁATA Joanna Irena       
4. dietetyk ŚLUSARCZYK Estera       
5. asystent prawny SZENDEROWICZ Klaudia       
6. inżynier ochrony środowiska WAWRUSZCZAK Iwona Elżbieta       
7. nauczyciel GŁADKOW Jan           
8. leśnik PISZCZEK Arkadiusz Andrzej           
9. biotechnolog MAZUR Paweł Przemysław           
10. przedsiębiorca STATECZNY Adrian Jan       

Okręg wyborczy nr 3 [Olsztyn]
1. publicysta WINNICKI Robert Artur           
2. przedsiębiorca LISIECKI Piotr Cezary       
3. inspektor BHP MICHALEWICZ Joanna           
4. przedstawiciel handlowy STYPKA Maciej           
5. prawnik MOSHECHKOVA Lilija           
6. ekonomista GOŁĘBIEWSKA Paulina           
7. kosmetyczka GONTARSKA Marzanna       
8. lekarz WYRĘBEK Andrzej Piotr       
9. inżynier mechaniki KIEŁCZEWSKI Adam           
10. przedsiębiorca SAWICKI Marcin   

Okręg wyborczy nr 2 [Bydgoszcz]
1. technik elektronik DROZDOWSKI Krzysztof Andrzej       
2. prawnik POSŁUSZNY Leszek Józef           
3. inżynier mechanik HOFFMAN Juliusz       
4. programista aplikacji MENTZEN Tomasz Jacek       
5. ekonomista ADAMSKA Anna Ewa       
6. technik ekonomista     GEISLER-GRYGROWICZ Joanna           
7. ekonomista JAWORNIK Emilia           
8. asystent parlamentarny MALENDOWICZ Anna Agnieszka       
9. prawnik CZAJKOWSKI Michał Maciej           
10. prawnik SYPNIEWSKI Marcin           

Okręg wyborczy nr 11 [Katowice]
1. adwokat WILK Jacek           
2. przedsiębiorca JANOSKA Jerzy Jan   
3. przedsiębiorca SKALIK Włodzimierz Bogdan       
4. ekonomista MODZELEWSKA Bożena Krystyna       
5. architekt KORDEK Emilia Aneta           
6. dziennikarz    JARCZYK Agnieszka Teresa           
7. trener biznesu BIAŁEK Agnieszka       
8. przedsiębiorca PAWLIKOWSKI Jacek Adam       
9. przedsiębiorca GRUSZKA Jakub Krystian       
10. przedsiębiorca SOŚNIERZ Dobromir Andrzej       

Okręg wyborczy nr 9 [Rzeszów]
1. reżyser BRAUN Grzegorz Michał       
2. przedsiębiorca BUCZEK Tomasz Wojciech       
3. pracownik biurowy     BAŃKA Damian       
4. główna księgowa WOLSKA Violetta Katarzyna           
5. przedsiębiorca SOWIŃSKI Wiesław Mieczysław           
6. redaktor ZAJĄC Monika Magdalena           
7. pedagog KARDASIŃSKA Marzena           
8. kierowca PROĆ Tomasz Mirosław           
9. nauczyciel akademicki ZAPAŁOWSKI Andrzej Tomasz       
10. teatrolog KORWIN-MIKKE Dominika Maria           

Okręg wyborczy nr 6 [Łódź]
1. politolog UTECHT Waldemar Arkadiusz       
2. przedstawiciel handlowy GIEROWSKI Rafał           
3. politolog GRABARCZYK Tomasz Michał       
4. wykładowca akademicki WALCZAK Izabela Anna           
5. lekarz LIPCZYK Zbigniew Jerzy       
6. architekt KORWIN-MIKKE Anna           
7. grafik MAZUR Joanna Sylwia       
8. nauczycielka HEINZEL Alicja Anna       
9. student BARTOSIAK Tomasz       
10. górnik MARJAN Patryk Piotr       

Okręg wyborczy nr 12 [Wrocław]
1. inżynier budownictwa IWASZKIEWICZ Robert Jarosław           
2. kierowca ŻUREK Piotr Grzegorz           
3. lekarz medycyny POPLICHA Dagmara Ewa           
4. pracownik obsługi klienta SZKARUPSKI Daniel           
5. lekarz medycyny CZERNIAK Hubert Stanisław           
6. architekt GIELERT Katarzyna Zofia           
7. prawnik JARMUŁOWICZ Lidia Maria       
8. filolog rosyjski BIELECKA Halszka Beata           
9. nauczyciel DASZYŃSKA-HERCUŃ Anna Maria       
10. publicysta KORWIN-MIKKE Janusz Ryszard           

Okręg wyborczy nr 8 [Lublin]
1. działacz społeczny TUMANOWICZ Witold Sławomir           
2. przedstawiciel władzy samorządowej PEJO Bartłomiej Artur           
3. historyk OSADCZY Włodzimierz           
4. politolog WIŚLIŃSKA Natalia Anna           
5. technik rachunkowości CHOJNACKA Magdalena           
6. technik rachunkowości TYLUS Małgorzata Aneta       
7. pracownik kancelaryjny MARCINIUK Agnieszka Monika           
8. technik informatyki MEKLER Rafał           
9. nauczyciel akademicki - nauki ekonomiczne JANULEWICZ Paweł Rafał       
10. historyk KASPRZAK Krzysztof Grzegorz           

Okręg wyborczy nr 10 [Kraków]
1. informatyk BERKOWICZ Konrad Szczepan       
2. politolog LEWICKI Dawid Marian           
3. radca prawny WAWER Michał Jan   
4. audytor systemów informatycznych SKUPIEŃ Andrzej           
5. przedsiębiorca ŁACH Barbara Janina   
6. politolog CIESIELCZYK Marek           
7. technik ekonomista MARSZAŁEK-WOJCIECHOWSKA Edyta Barbara       
8. przedsiębiorca LECHOWICZ Maria Barbara   
9. specjalista prawa Unii Europejskiej MICHAŁOWSKI Ernest Cezary           
10. nauczyciel akademicki KULIŃSKA Lucyna Michalina       

Państwowa Komisja Wyborcza w wyniku losowania przymała numery list w eurowyborach.

Komitety mające listy we wszystkich okręgach:
1 - Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy
2 - Wiosna Roberta Biedronia.
3 - Koalicja Europejska PO PSL SLD Nowoczesa Zieloni
4 - Prawo i Sprawiedliwość
5 - Lewica Razem - Partia Razem, Unia Pracy, Ruch Sprawiedliwości Społecznej
6 - Kukiz'15

Komitety mające listy tylko w kilku okręgach (a przez to nie mające szans na mandat)
7 - Polska Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski
8 - Ruch Prawdziwa Europa - Europa Christi
9 - Polexit-Koalicja

Jan Bodakowski
https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/58373421_2353804611362033_4530735419725185024_n.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=4fef24a96470c43a0bd95fc303b6fb8b&oe=5D69B1E5

Wykop Skomentuj10
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka