78 obserwujących
310 notek
1345k odsłon
  6786   0

Jak PiS na własne życzenie traci...

Piszę   z pozycji osoby, która patrzyła na zmianę władzy  z autentyczną nadzieją.  Jednak tracę ją po każdym wystąpieniu rzeczniczki rządu, min obrony, a także innych, którzy są ich i prezesa  echem.  Wiem, że ta władza ma przeciwko sobie  potężny mainstream,  ale właśnie dlatego  nie można  zachowywać  się,  jak słoń w składzie  porcelany.  Takimi bezceremonialnymi ruchami słonia było:

  1. Rozporządzenie min. Macierewicza  wymuszające odczytanie ofiar tragedii smoleńskiej przy każdej państwowej uroczystości z asystą  wojska.
  2. Niezrozumiała  decyzja prokuratury ws.ekshumacji wszystkich ciał ofiar smoleńskich  gwałcąca wolę części rodzin. Czyż nie wystarczy 2/3 ciał, by odnaleźć tego, czego szukają ?.   
  3. Sposób wprowadzania reformy szkolnictwa bez należytych konsultacji i merytorycznych odpowiedzi na głosy  krytyki. Ogłasza się reformę przed obliczeniem jej kosztów i koncepcji programowej.  
  4. Pseudo reforma  w TVP i  Polskim Radiu, obsadzanie "swoimi" a nie kompetentnymi, co daje efekt zawłaszczenia. Taka jest cała polityka  personalna w spółkach skarbu państwa.  Typowe TKM.
  5. Sposób "naprawy" TK,  konflikt z prawie całym środowiskiem prawniczym, niszczenie autorytetu instytucji państwa. .

Najgorsi w tym wszystkim są ludzie uzależnienie od zdobytej władzy na różnych szczeblach, którzy włączyli  w mózgu guzik autocenzury. Oni czyszczą na dole tak, by przypodobać się temu na górze. Tak rodzi się atmosfera strachu  zwana pisowską. Czy o to wam chodziło?

Ta władza zauważyła najuboższych i wykluczonych, kiedy straci ich zaufanie, przegra. Nie tylko trudności ekonomiczne o tym zadecydują, także nadmierne poczucie pewności graniczące z arogancją. Niczego nie nauczyli Was poprzednicy a także własne błędy z lat 2005 -2007.

 

Lubię to! Skomentuj321 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale