315 obserwujących
893 notki
3862k odsłony
94 odsłony

Moje propozycje dla komisji śledczej

Wykop Skomentuj195

Coś przechodzi obok. To przechodzi ludzkie pojęcie. Tak, albo podobnie pisał kiedyś Lec. To, co robi Platforma w sprawie afery hazardowej przechodzi ludzkie pojęcie. Od samego początku konsekwentnie odwraca uwagę od meritum sprawy. Premier dokonuje roszad w rządzie, opowiada o wojnie z PiS, wyrzuca szefa CBA, w komisji śledczej jest już mowa nie o tym, po co ludzie PO dogadywali się z biznesmenami, tylko czy Kaczyński ma być konfrontowany z Kamińskim, czy Gosiewski kręcił lody, notatki prasowe są przytaczane jako analiza dokonana przez Kamińskiego (mówił to Sławomir Nowak). Komisji, która ma badać ciemne sprawki czołowych polityków PO przewodniczy polityk PO. A teraz jeszcze usunięto z tejże komisji posłów opozycji.

A może jest w tym i mądrość? Bo teraz wszystko pójdzie sprawnie. W komisji pozostaną niemal wyłącznie posłowie z koalicji rządzącej. Przesłuchać będzie trzeba zapewne nie tylko Kamińskego, Kaczyńskiego i  Gosiewskiego, głównych nowych podejrzanych. Trzeba pójśc dalej. Odwagi. Przed komisją niech stanie prezydent, wszak jest bratem byłego premiera a tenże premier to wiadomo. Potem oczywiście Ziobro, Gilowska to jasne, Szczygło, Putra, Cymański, Kowal i Elżbieta Jakubiak. Zastanawiam się, ale chyba jednak i Władysław Stasiak. Prawda? No i chyba szef Muzeum Powstania Warszawskiego, ten Ołdakowski. A co sadziecie o profesorze Legutko? Niech i on nie boi sie zmierzyć z prawdą. Do kasyn niby nie chodzi, ale to czyni go jeszcze bardziej podejrzanym. Potem wziąłbym na widelec Wojciecha Kilara - on był w komitecie poparcia Kaczyńskiego a to oznacza, że musiał wspierać wiadomo jaką firmę. Na koniec powinien byc najpowazniejszy podejrzany. Cały ostatni tydzień należy zostawić na Janusza Kurtykę.

A na miejce Kempy i Wassermana, których nie tylko oczywiście bym przesłuchał, ale i kontrolnie zaaresztował, by nie mataczyli, powołać dwóch znających sie na sprawie ekspertów: Zbigniewa Chlebowskiego i Mirosława Drzewieckiego. Będą wiedzieli o co pytać.

Wykop Skomentuj195
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale