317 obserwujących
912 notek
3988k odsłon
  8352   0

Wieczór wyborczy w Salon24.pl

Uwaga, uwaga. W niedziele od 20.30 zapraszamy Was na najbardziej niezwykły wieczór wyborczy. Będzie to pierwszy na świecie wieczór wyborczy emitowany w całości w Internecie i różniący się niemal wszystkim  od tego, co można zobaczyć w tradycyjnych telewizjach. To Wy będziecie decydowali, co chcecie oglądać i sami będziecie mogli przesłać swój materiał. Porgram realizujemy go wspólnie z popler.tv, który dostarczy nam technologii do transmisji.

Kiedy w niedziele o 20.30 wejdziecie na Salon24.pl zobaczycie co najmniej 6 kanałów telewizyjnych. W każdym z nich nadawany będzie osobny program. W oknie głównym – relacja z naszego mobilnego studia wyborczego – 14 metrowego Hummera, którym będziemy przemieszczać się po Warszawie odwiedzając sztaby wyborcze i naszych, a raczej Waszych gości. W kolejnych – relacje na żywo, bez przerwy ze sztabów najważniejszych partii.  Każdy z Was będzie mógł wybrać, czy w danym monecie chce i oglądać co się dzieje w PiS, Platformie, u Palikota, w PJN czy SLD.  W każdym z tych sztabów będzie nasza kamera, operator i reporter. W każdym będą dziesiątki rozmów. Będziemy pokazywać to, czego nie zobaczycie w innych stacjach. Będziemy pokazywać kuchnię, bałagan sztabowy, ludzi ich radość i smutek, a nie tylko przemówienia liderów.

W Hummerze będzie dwóch prowadzą ich (tu niespodzianka) – Robert Kozak (były szef Wiadomości TVP , korespondent i szef BBC w Polsce)  i ja. Oraz wiele bardzo ciekawych zdarzeń.

Na samym początku – po ogłoszeniu wyników tylko u nas: Salon24 i Kalkulator Polityczny zaprezentują wspólną prognozę rozkładu mandatów we wszystkich okręgach w Polsce. Zrobimy to na podstawie badań Homo Homini dla Polsatu oraz OBOP-u dla TVN i TVP. Prognozę  dla Salon24 przygotuje Kalkulator Polityczny prowadzony przez Wojciecha Pawlaka, byłego prezesa OBOP. Wyniki będą podane  w studiu wyborczym a potem zawisną na stronie Salon24.pl. Zgadzamy się na wykorzystanie ich przez inne media pod warunkiem podania źródła.

Na żywo komentować będzie specjalnie dla nas Kataryna (mailem). W Hummerze potem pojawią się naczelni „Rzeczpospolitej -  Paweł Lisicki i Piotr Gabryel z wydrukiem pierwszej strony poniedziałkowej gazety, po tym, jak tylko zostanie ona przygotowana. Zobaczycie poniedziałkową „Rzepę” przed wszystkimi. Będzie komentarz śpiewany Ryszarda Makowskiego. Przyjdzie Muniek Staszczyk z T.Love ze swoim nowym zestawem płyt, będzie pani Anna Chodakowska, Krzysztof Kłopotowski, nasz bloger Bernard i wiele innych osób. Dalsze informacje podamy jutro.

Zapraszamy tez Was: kto chciałby odwiedzić nas w Hummerze w trakcie wieczoru wybiorczego i wystąpić  w nim – proszę, żeby napisał na adres wieczorwyborczy@salon24.pl i podał swój telefon.

I uwaga - największa niespodzianka- będziecie mogli dołączyć swoje kanały- będzie mogli sami nadawać swoje komentarze siedząc przed laptopem. Wprowadzamy wideoblogi, z których będzie mogli nadawać na żywo – dziś ok. godz. 13 na moim blogu podam szczegóły nadam pierwsza transmisje na żywo.

W sztabach wyborczych będą: W PO – Paweł Burdzy i Łukasz Męzyk, w PiS – Wiktor Świetlik, w PJN Czarek Krysztopa, u Palikota – Karol Manys. W SLD – jeszcze nie wiemy na pewno. PSL ma kłopoty z Internetem, wiec może w ogóle nie być transmisji, ale podjedziemy do nich. 

Macie jakieś ciekawe pomysły – podrzućcie nam! Chcielibyście coś szczególnie zobaczyć? – napiszcie? Sugestie dotyczące gości i miejsc- mile widziane. Redagujcie ten program z nami. Pomóżcie też nam w rozreklamowaniu naszego wieczoru – piszcie o tym na facebooku, twitterze, wykopie, gdzie możecie.


Lubię to! Skomentuj96 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka