315 obserwujących
897 notek
3927k odsłon
2173 odsłony

Salon24.pl - 5 lat za nami, lata przed nami

Wykop Skomentuj56

Przypominam, kto jeszcze nie przeczytał, jutro obchodzimy 5. urodziny. Sobota, godz. 19, kawiarnia na Rozdrożu w Warszawie. Lekkie zmiany w programie. Po pierwsze, pojawi się nasz inwestor - Marek Darczuk. Po drugie, dyskusję o tym, jakich rządów potrzebujemy i jakiej prawicy Polak potrzebuje, odbędą dwaj eurodeputowani - Zbigniew Ziobro (PiS) i Paweł Zalewski (PO). Potem zagra – jak zapowiadaliśmy - Jacek Korabita Kowalski.

Jak się domyślacie, na imprezę wybieramy się  w dość niezłych humorach, bo następna pięciolatka zapowiada się nienajgorzej.

Zaczynaliśmy jako malutka rodzinna firma. Moja Żona Bogna całe dnie spędzała na moderowaniu Strony Głównej, z moim wspomaganiem wcześnie rano i wieczorami . W niedzielę laptopy zabieraliśmy nawet na obiad do znajomych. Nikt nas nie mógł w tym wyręczyć. Potem dołączyli Krawczykowie. Ania zajmowała się sprawami promocyjnymi, Radek pracował nad rozwojem Salonu.  Zaczynaliśmy od 15 dziennikarzy. Potem dołączali pierwszy blogerzy z zewnątrz. Długo pracowaliśmy sami, przed i po pracy, a nasze żony w ciągu dnia. Nie było to łatwe, ale fascynujące.

Od początku dostawaliśmy ogromnie dużo oznak sympatii i sporo krytyki. Jedni nas oskarżali, że jesteśmy skrajną prawicą, inni, że prawicę cenzurujemy, a promujemy lewaków.

A my po prostu staramy się zbudować miejsce wolnej dyskusji, silne, niezależne medium. Wolne od politycznych nacisków i poprawności.  Staramy się zbudować solidną, innowacyjną firmę.  Staramy się, wspólnie z Wami, wyznaczać standardy polskiego Internetu.  Udało nam się uwolnić od inwazji trolli, chamstwa jest u nas o wiele wiele mniej, niż na innych dużych  i małych portalach. Nigdzie za to nie ma tylu poważnych, a czasem mniej poważnych debat o Polsce i sprawach ważnych dla naszej Ojczyzny.

Nasi przeciwnicy wieszczyli nam wielokrotnie klęskę. A nam jakoś ciągle rosło. Popełnialiśmy błędy, uczymy się ciągle, próbujemy nowych rzeczy. Otwieramy nowe serwisy, rozkręcamy zupełnie nową telewizję internetową.

Mamy zaszczyt gościć wielką grupę fantastycznych blogerów. Są u nas znani naukowcy, czołowi politycy, eksperci, think-tanki.  Był prezydent USA Barack Obama, byli inni znani zagraniczni politycy, jesteśmy zapraszani na wielkie konferencje jak Internet World w Londynie, jesteśmy partnerami takich imprez jak Wrocław Global Forum, Forum Ekonomiczne w Krynicy, Konferencja poświecona Partnerstwu Wschodniemu, czy teraz Kongres Obywatelski.  Chcemy być żywym miejscem. Kontrowersyjnym i niesfornym.

Zaczęliśmy jako malutki serwisik. Bez pieniędzy, ale z pomysłami i energią. Stanęliśmy  naprzeciw gigantów medialnych. Dziś zbliżamy się do nich coraz szybciej. Nierzadko te wielkie media próbują przemilczać to, co robimy. Coraz rzadziej mogą sobie na to pozwolić.

Zamierzamy iść dalej. Razem z Wami. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim bardzo serdecznie za te pięć lat. Dziękujemy za setki tysięcy tekstów, za Wasze zaangażowanie. Przepraszamy za popełniane błędy. Obiecujemy, że będziemy się starać, by zbudować jedno z najsilniejszych i najciekawszych polskich mediów.

Dziękujemy Wam za wszystko. Do zobaczenia w sobotę na Rozdrożu - i przez transmisję wideo live. 

Wykop Skomentuj56
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale