1 obserwujący
30 notek
12k odsłon

Państwowe, czy europejskie?

Może ci co stręczyli nam UE i ci co dali się im nabrać zdobędą się na chwilę refleksji, co Polsce uczynili? Nie muszę dodawać, że wielu wybranych przez Polaków (?) "polskich" europosłów od lat obstaje za odebraniem Polakom prawa decydowania o Polsce, praw do decydowania o polskich lasach, wytwarzaniu energii, zasobach rzek, jezior i przynależnej nam części Morza Bałtyckiego.

Zbroimy się?

Od lat wbijano Polakom do głowy, że posiadanie broni jest "niebezpiecznie szkodliwe" (chyba przede wszystkim dla władzy!). Na argument, że "...przecież Szwajcarzy..." odpowiadano rasistowskim hasłem, że Polacy, to nie Szwajcarzy i broni im dać do ręki nie można bo są nieodpowiedzialni i się pozabijają (czytaj: mogą rozpędzić władzę, jak ich wkurzy).

Plan ataku na Polskę

Jak na razie ropa i gaz płynie w jedną stronę, miliard dolarów dziennie w drugą. Pociągi z Chin jadą przez Rosję i Białoruś do Polski, a tiry z Niemiec do Rosji i z powrotem. I tylko zwykłych ludzi żal.

Nowa Doktryna Chińsko-Rosyjska

"Rosja i Chiny deklarują że zamierzają zdecydowanie stać na straży nienaruszalności konsekwencji II wojny światowej i ustalonego powojennego porządku światowego, bronić autorytetu ONZ i sprawiedliwości w stosunkach międzynarodowych oraz przeciwstawiać się próbom zaprzeczania, zniekształcania i fałszowania historii".

Kraków widmo!

Po wprowadzeniu ustawy o segregacji sanitarnej w ciągu kilkunastu miesięcy upadnie większość mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, a ich miejsce zajmą korporacje. Trudno przewidywać, że będzie przeciwnie i ustawa spowoduje odbudowę i rozwój, a nie upadek wielu małych i średnich przedsiębiorstw.

Mój "Dzień Zwycięstwa"

Przypomniałem sobie zdarzenie, gdy jako kilkuletni dzieciak (rok 1954-55?), podobnie jak i inne dzieci, stałem z mamą w długiej kolejce do mięsnego, bo podobno mieli "coś" rzucić. Przejeżdżał koło nas na rowerze miejscowy "świr" ubrany...