164 obserwujących
1452 notki
3671k odsłon
  3079   0

Padły jak muchy dwa mity dotyczące PiS

Okazuje się, że PiS może nie tylko wygrać, ale i samodzielnie rządzić.

Pierwszy mit proplatformerskich salonów – mit optymistyczny - głosił, że Prawo i Sprawiedliwość z Jarosławem Kaczyńskim nigdy nie wygra wyborów, bo nie przekroczy 30 procent poparcia w elektoracie. Żeby się paliło, waliło, żeby się ulice zapadały i domy chwiały w posadach – większość narodu i tak wybierze Platformę, a nie PiS. Donald Tusk nawet się martwił, że nie ma z kim przegrać.

Drugi mit – pesymistyczny – zakładał, że gdy się będzie paliło waliło i zapadało, to Prawo i Sprawiedliwość owszem, może zdobyć najwięcej głosów, ale nie tyle, żeby samodzielnie rządzić. A że nikt z nim nie wejdzie w koalicję - to i tak rządziło nie będzie.

Pesymiści z Platformy uważali w związku z tym, że PO będzie rządziła w Polsce dożywotnio, a optymiści - że wiecznie.

Oba te mity padły wczoraj jak muchy – Prawo i Sprawiedliwość, z Jarosławem Kaczyńskim na czele, ma już 39 procent poparcia, a to dopiero początek przełomu w świadomości Polaków.

Do samodzielnego rządzenia potrzeba w Polsce zwycięstwa na poziomie 42 procent, system d'Hondta daje wtedy większość mandatów. Brakuje już tylko 3 procent, dokładnie tyle, ile maja SP i PJN razem wzięte. Chyba po to zresztą te partie powstały, żeby te 3 procent odłamać i nie dopuścić do samodzielnych rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Ale spokojnie, odrobimy te 3 procent i więcej. To dopiero początek długiego marszu Polaków, który się rozpoczął 29 września w obronie Telewizji Trwam.

 

 

Lubię to! Skomentuj99 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale