Polak
Zawsze wierny
0 obserwujących
4 notki
553 odsłony
270 odsłon

Standard 6G - hiperprędkość dla każdego

Wykop Skomentuj16

Koreański koncern Samsung rozpoczął prace zmierzające do uruchomienia kolejnego standardu przesyłania danych - 6G, który umożliwiłby 50 razy szybsze przesyłanie informacji niż wdrażany obecnie 5G.


"Rozpoczęliśmy już badania i rozwój technologii 6G, bazując na doświadczeniach i umiejętnościach, które zebraliśmy podczas prac nad wieloma generacjami technologii komunikacyjnych, w tym 5G" - powiedział szef pracującego nad projektem centrum badawczego koncernu Czoj Sung Hiun.


Chociaż wdrażanie standardu 5G jest wciąż w początkowej fazie, zdaniem Czoja "nigdy nie jest za wcześnie, by rozpocząć przygotowania do 6G", ponieważ od pierwszych badań do komercjalizacji nowej generacji technologii komunikacyjnej mija około 10 lat.

Według dostępnych obecnie informacji specyfikacja standardu 6G oraz prototypy urządzeń mają być gotowe w 2028 roku natomiast wdrożenie zaplanowano na początek kolejnej dekady.

Zgodnie z założeniami przyjętymi przez Samsung, technologia 6G pozwoli na transfer danych z prędkością ponad 1000 Gbit/s czyli nawet 50 razy szybciej niż w obecnie wprowadzanym standardzie 5G.

Na podstawie:

https://forsal.pl/biznes/telekomunikacja/artykuly/7773007,koncern-samsung-chce-w-2028-r-uruchomic-standard-6g.html


Wykop Skomentuj16
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Technologie