Napis na tablicy przy 3. peronie wrocławskiego dworca PKP, jaką odsłonił reżyser Andrzej Wajda, brzmi: Z tego peronu 8 stycznia 1967 roku w swoją ostatnia podróż wyruszył Zbigniew Cybulski. Aktor. Rozpoczynając tydzień delegacyjny zobaczyłem świeże kwiaty i światła na peronie Dworca Głównego PKP we Wrocławiu – przystanąłem i krótką chwilę się zadumałem na kruchością życia. Podróżni z szacunkiem omijali palące się znicze . Pochylam się ja nad dorobkiem aktora i nie przemijającej twarzy filmowej. WSJ
250
BLOG



Komentarze
Pokaż komentarze