Jarosław Banaś
http://pocztamorska.pl/
2 obserwujących
45 notek
23k odsłony
597 odsłon

Paweł Szefernaker ustępuje Czesławowi Hocowi. Zmiana na jedynkach PiS w koszalińskim.

Prezes J.Kaczyński w Dygowie, Czesław Hoc po prawej w drugim planie.
Prezes J.Kaczyński w Dygowie, Czesław Hoc po prawej w drugim planie.
Wykop Skomentuj1

Informację o zmianie jedynek na listach wyborczych Prawa i Sprawiedliwości w okręgu koszalińskim, podało Polskie Radio Koszalin. Dotychczasowy lider listy, wiceminister Paweł Szefernaker kandyduje z drugiej pozycji – „jedynką” będzie Czesław Hoc, były europoseł z Kołobrzegu.  

Wcześniej Czesław Hoc informował, że zamierza kandydować do senatu. Polskie Radio Koszalin podało że, do zmiany „jedynek”, doszło po sobotnim pikniku w Dygowie. Na spotkaniu Pawła Szefernakera i Czesława Hoca z Jarosławem Kaczyńskim ustalono, że lista tej partii w okręgu koszalińskim zostanie zmieniona. Nowe zestawienie kandydatów ma zwiększyć szanse PiS na zdobycie mandatu w okręgu.  

Okręg koszaliński to dotychczasowy matecznik posła Stanisława Gawłowskiego. Odzyskanie okręgu dla PiS-u, byłoby wielkim sukcesem prawicy i zmniejszenie znaczenia w tym regionie postkomunistów. SLD trzyma tu wysoką pozycję dzięki współpracy z PO. Czesław Hoc w Dygowie pokazał, że zachodniopomorskie to nie jest teren stracony. Taki pogląd obowiązywał dotychczas i nawet sami działacze PiS-u, wydawali się z tym pogodzeni. Nie bez znaczenia, było zapewne entuzjastyczne przyjęcie prezesa Jarosława Kaczyńskiego, przez samych Dygowian.

Być może duże zmiany w układzie sił politycznych regionu zachodniopomorskiego, rozpoczęły się dziś w małym Dygowie.       


Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka