Blog
Okiem realisty
jedrek27
3 obserwujących 540 notek 114498 odsłon
jedrek27, 8 sierpnia 2018 r.

Niezwykłe życie niezwykłego człowieka

247 0 1 A A A

Bohaterem tego artykułu będzie człowiek zaiste nietuzinkowy ,nieszablonowy, zdecydowanie wybijający się spośród ogółu – amerykański pisarz science fiction Philip K. Dick.

Już w dzieciństwie spotkało go nieprzyjemne zdarzenie, a konkretnie umarła jego siostra bliźniaczka, a mimo to jak sugerował, odczuwał jej obecność przez resztę życia. 

Kiedy był już dorosły zachorowało jego dziecko, i ni stąd ni z owąd z nieba zaświecił mu na czoło snop światła. Po tym nagle go olśniło, że wie co dolega dziecku, i powiedział to lekarzowi. O dziwo jego diagnoza była w pełni zgodna ze stanem zdrowotnym malca. 

Dick uporczywie twierdził, że obserwują go tajne służby. Jakby na potwierdzenie jego słów pewnego razu gdy wracał do domu, zastał otwarte drzwi i bałagan wewnątrz. Wyglądało to, jakby ktoś tam czegoś szukał. 

Również w zaistniałym porządku geopolitycznym doszukiwał się drugiego dna. Twierdził, że rywalizacja między USA a ZSRR to mydlenie oczu społeczeństwu, a tak naprawdę chodzi im o władzę nad obywatelami. 

Paranoja Dicka sięgała jeszcze dalej – jego zdaniem Stanisław Lem nie był jednym pisarzem, a zbiorowością kilku osób, piszących pod tym nazwiskiem. Miałoby o tym świadczyć to, iż –jego zdaniem – styl pisarski różni się w różnych utworach. Mało tego, chciał nawet by CIA zbadała tę sprawę. 


Opublikowano: 08.08.2018 14:35.
Autor: jedrek27
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Interesuję się rozmaitą tematyką, jestem zafascynowany światem, jego bogactwem i różnorodnością

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • @leszek152 Tak, w pełni się zgadzam.
  • @ No niestety.
  • @lupin1 Tyle że Richthofena uważano za rycerskiego, który nie pastwi się nad pokonanym...

Tematy w dziale Rozmaitości