47 obserwujących
1934 notki
2617k odsłon
  1742   0

Zapytam Mariusza Błaszczaka o pogrzeb Władysława Ciastonia na Powązkach

fot. Piotr Łysakowski
fot. Piotr Łysakowski

Wczoraj – na Powązkach Wojskowych – pochowano Władysława Ciastonia. Szefa SB w latach 1981 – 1986. Jednego z podejrzanych o inspirowanie zabójstwa błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. 

W internecie wybuchła burza. Jak to możliwe, że po latach rządów PiS – partii werbalnie antykomunistycznej – dochodzi do takiej sytuacji? Zdaniem wielu internautów, taki pogrzeb nie mógł się bowiem odbyć bez asysty wojskowej. 

Mnie to absolutnie nie dziwi. Bo w odróżnieniu od szerokiej publiczności wiem, że dla PiS-u antykomunizm jest kolejnym narzędziem zdobywania władzy. Takim jak wiele innych. Jak wtedy, kiedy ojciec Rydzyk miał mieć nadajniki na Uralu, bo się wydawało, że się z nim Jarosław Kaczyński nie dogada. A jak się dogadał to ojciec Rydzyk jest obrońca polskości i Ojczyzny. Tak samo instrumentalny jest dla Jarosława Kaczyńskiego i PiSu antykomunizm i walka z agenturą. Przykłady sędziego Kryże, wypowiedzi o Edwardzie Gierku jako patriocie – kiedy było to potrzebne - cała masa byłych członków PZPR i osób o wątpliwej przyszłości w obrębie szerokiego obozu PiS jest tego dowodem. 

PiS i Kaczyński oczywiście się tym skandalem z pochówkiem Ciastonia nie przejmują, ale prawdziwi antykomuniści są autentycznie oburzeni. I słusznie. 

No więc trzeba działać. Jutro zaczyna się posiedzenie Senatu. I jutro też zwrócę się do ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka oraz szefa IPN z pisemną interpelacją, w której zapytam, czy podczas pogrzebu Władysława Ciastonia asystowała kompanię honorowa Wojska Polskiego? I jak szczegółowo wyglądał proces podejmowania decyzji co do pochówku Władysława Ciastonia na Wojskowych Powązkach w Warszawie.


Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna

http://miastopoznaj.pl/ 

Wielkopolski Portal Osób Niepełnosprawnych – www.pion.pl    


Lubię to! Skomentuj65 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka