52 obserwujących
2068 notek
2837k odsłon
  1602   0

Ponury dialog. Redaktor Wałkuski pyta prezydenta Bidena

Fot. Paweł Kubacha
Fot. Paweł Kubacha

Przyznam szczerze, że poważnie się wystraszyłem. Wystraszyłem się, oglądając na Salonie24 odpowiedź prezydenta USA na pytanie redaktora Marka Wałkuskiego o czym rozmawiał z prezydentem Rosji (https://www.salon24.pl/newsroom/1187918,dziwne-zachowanie-bidena-wypowiedz-dla-polskiego-dziennikarza-hitem-w-sieci).

Oczywiście. Możemy uznać to za żart, możemy uznać, że jednak starszy już po prostu człowiek nie dosłyszał pytania. Ale to niestety tak nie wygląda. Odpowiedź Joe Bidena, że rozmawiał z prezydentem Putinem o redaktorze Wałkuskim wygląda niestety na tym nagraniu na odpowiedź człowieka, który zupełnie nie kontroluje własnego przekazu. Jeśli dodamy do tego, że od prezydenta USA w znacznej mierze zależy niepodległość Ukrainy i bezpieczeństwo Polski, to sprawa robi się naprawdę poważna. 

Zresztą - żeby było jasne - za Donalda Trumpa też się bałem tylko inaczej. Tam bowiem taka odpowiedź mogłaby być albo żartem z bardzo poważnej dla nas sprawy, albo dowodem na chęci jakiegoś prostego handlu, do którego często mają skłonność politycy wywodzący się wcześniej z biznesu. Tak czy siak trochę strach się bać. 

Oczywiście. Polityką USA nie rządzi jeden człowiek. Jest cały aparat, setki urzędników, doradców, Ale jednak po obejrzeniu tego nagrania robi mi się nieswojo. Jakie powinniśmy z tego wyciągnąć wnioski? 

Takie jakie wyciąga choćby Jacek Bartosiak. Że powinniśmy liczyć na siebie. Że powinniśmy sensownie rozbudowywać własną armię. Właśnie. Sensownie. Nowocześnie. Raczej nie tak jak proponuje nasz wicepremier ds. bezpieczeństwa, bo to są propozycje sprzed lat pięćdziesięciu. Jak zresztą wiele pomysłów Prawa Sprawiedliwości. 

Sam mam lat 50, ale jakbym miał 30 to bałbym się jeszcze bardziej. Bałbym się że mój świat jest jednak - jak to kiedyś napisał Ziemkiewicz –w rękach wrzeszczących staruszków. 

Ponura prognoza dla młodego pokolenia.


Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna

http://miastopoznaj.pl/ 

Wielkopolski Portal Osób Niepełnosprawnych – www.pion.pl  

Lubię to! Skomentuj15 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka