Blog
Plusy i Minusy Jana Filipa Libickiego
Jan Filip Libicki
Jan Filip Libicki historyk lat 48 Senator RP
33 obserwujących 1724 notki 2245429 odsłon
Jan Filip Libicki, 26 maja 2018 r.

Lumpenproletariat Jarosława Kaczyńskiego

1353 53 1 A A A
fot. P. Beym
fot. P. Beym

Pazerność działaczy PiS-u na stanowiska w spółkach skarbu państwa - a więc i pieniądze - jest typowym zachowaniem przedstawicieli Lumpenproletariatu, kiedy temu Lumpenproletariatowi uda się wreszcie dorwać do łatwych pieniędzy…

Prezes Kaczyński, określając stosunki społeczne jakie panują w Polsce po 1989 roku, lubił używać określenia – i pewnie lubi nadal – że w Polsce od tego czasu panuje Lumpenliberalizm. Myślę że w tym wypadku chodzi prezesowi o stosunki gospodarcze, bo liberalizmem obyczajowym prezes się nie zajmuje, i nigdy się zresztą nie zajmował. To go niespecjalnie obchodzi.

Otóż warto powiedzieć, że ów tak pogardzany przez prezesa PiS-u liberalizm, przez ostatnie 30 lat, zbudował w Polsce dobrobyt. To dzięki niemu nie jesteśmy dzisiaj ani Ukrainą, ani innymi krajami, gdzie dominuje własność państwowa.

Oczywiście, nie twierdzę, że gdy ten liberalizm ekonomiczny budował w Polsce dobrobyt, to nie obyło się to bez uszczerbków i błędów. Błędów i uszczerbków moim zdaniem nieuniknionych. Co zaś mamy dzisiaj?

Dziś mamy coraz więcej centralizmu i coraz więcej państwa w gospodarce. Czym to skutkuje? Choćby inwazją samorządowców PiS-u na spółki skarbu państwa, o czym szeroko rozpisują się media. Inwazją samorządowców, którzy przed dostaniem się do tych spółek, poza sprawowanie mandatu radnego, nie mieli żadnych doświadczeń menadżerskich czy gospodarczych. I tak oto dowiadujemy się jak to niektórzy radni PiS-u dorobili się w ciągu roku np. miliona zł. To jest dopiero pazerność!

Pazerność działaczy PiS-u na stanowiska w spółkach skarbu państwa - a więc i pieniądze - jest typowym zachowaniem przedstawicieli Lumpenproletariatu, kiedy temu Lumpenproletariatowi uda się wreszcie dorwać do łatwych pieniędzy..

Tak oto ów pogardliwie wyklinany przez Jarosława Kaczyńskiego Lumpeliberalizm został zamieniony na PiSowski Lumpenproletariat.

To ja już wolę ten Pana lumpenliberalizm i jego efekty z ostatnich 30 lat, niż ten pana PiSowski Lumpenproletariat Panie Prezesie!

Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna

http://miastopoznaj.pl/

Wielkopolski Portal Osób Niepełnosprawnych – www.pion.pl

www.facebook.com/flibicki

.


Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @COŚ WYMYŚLĘ Tak.... :-)
  • @Sowiniec coś Pan pisał o alfonsie i znikło? czyżby brak odwagi... :-) cóż środowisko...
  • @autor Bardzo dziękuję za życzenia i serdecznie pozdrawiam! Również sukcesów życzę... :-)

Tematy w dziale Polityka