36 obserwujących
1770 notek
2296k odsłon
842 odsłony

Dlaczego Beata Szydło oblewa się wazeliną?

fot. P. Beym
fot. P. Beym
Wykop Skomentuj46

Moim zdaniem to oznacza, że póki co, szansę Beaty Szydło, na tekę unijnej komisarz - z nominacji PiS-u - zmalały.

Myślałem, że już nic mnie nie zaskoczy i się pomyliłem. Otóż zaskoczyła mnie wicepremier Beata Szydło, deklarując, że emeryci właśnie dostali prezent od Jarosława Kaczyńskiego. Prezent w postaci trzynastej emerytury. W związku z tą uroczystą deklaracją, mam dwie - drobne – uwagi.

Pierwsza jest taka, że - już na całego - wyszliśmy w etap stalinowskiego kultu jednostki. To Józef Stalin był przyjacielem dzieci i Wielkim Językoznawcą. Jarosław Kaczyński natomiast właśnie został przyjacielem emerytów, rozdającym im prezenty. Żeby było jasne - absolutnie nie porównuję prezesa PiS do Stalina. Porównuję tylko ze sobą formy kultu. Zresztą - Jarosławowi Kaczyńskiemu się to na pewno bardzo podoba. Wielu, którzy spotykali go w małych gronach, zaświadczy, że zawsze potępiając Stalina, jako mordercę, z uznaniem wypowiadał się o jego zręczności politycznej i podejmowanych manewrach.

Druga uwaga jest już natomiast bieżące. Pytanie, po co Beata Szydło wylewa na siebie to wiadro wazeliny? Otóż moja teza jest taka: Beata Szydło bardzo chce zostać unijnym komisarzem, wskazanym przez rząd PiS-u. Z jakichś powodów – których nie znam, być może jest to niechęć Mateusza Morawieckiego – uznaje, że jej szanse maleją. I z całych sił postanawia walczyć. Walczyć najskuteczniejszą w PiSie metodą. Podlizywania się prezesowi. Moim zdaniem to oznacza, że póki co, szansę Beaty Szydło, na tekę unijnej komisarz - z nominacji PiS-u - zmalały.

Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna

http://miastopoznaj.pl/

Wielkopolski Portal Osób Niepełnosprawnych – www.pion.pl

Wykop Skomentuj46
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka