Józef Krajewski h. Jasieńczyk
Z prochów naszych powstaną mściciele!
20 obserwujących
653 notki
502k odsłony
  458   0

Józef Krajewski-Chałubowicz - Czy szczepionki RNA są bezpieczne

Wiki
Wiki

Kiedy podano w zachodnich mediach informację, że „Profesor farmacji zamknięty w psychiatryku, po tym jak zakwestionował oficjalną narrację o koronawirusie”.

Profesor farmacji Jean-Bernard Fourtillan został zabrany z własnego domu przez funkcjonariuszy francuskich organów ścigania. Mężczyznę przymusowo osadzono w izolatce w szpitalu psychiatrycznym w Uzès.

Jestem tego samego zdania, że przygotowane i już stosowane szczepionki z fragmentami RNA virusa mogą być bardzo szkodliwe a nawet niebezpieczne, ponieważ, działają one poprzez wstrzyknięcie fragmentów RNA wirusa z nanolipidami. Dzięki temu ludzkie komórki zaczynają wytwarzać cząsteczki wirusa – tym samym wywoływana jest reakcja immunologiczna.

Skutki uboczne i ryzyko tej szczepionki u ludzi

Fragment mRNA zawarty w szczepionce może zainicjować niezamierzoną, nadmierną odpowiedź immunologiczną poprzez aktywację wrodzonej odpowiedzi immunologicznej. Związana z nią indukcja interferonu typu I została powiązana z wywołaniem odpowiedzi autoimmunologicznej i reakcji zapalnych. W związku z tym identyfikacja osobników predysponowanych do problemów autoimmunologicznych przed podaniem szczepionki RNA pozwoli na przyjęcie odpowiednich środków ostrożności. By zminimalizować ryzyko nadmiernej odpowiedzi immunologicznej, fragmenty mRNA zawarte w szczepionkach mają naśladować te produkowane przez komórki ssaków, np. małpy.

Pozakomórkowy RNA ma właściwości prokoagulacyjne i zwiększające przepuszczalność. Zwiększenie przepuszczalności komórek może prowadzić do obrzęku a zwiększona krzepliwość krwi stwarza ryzyko powstania zakrzepu i idących za tym zawału, udaru niedokrwiennego czy zakrzepicy.

Przed rokiem 2020 nie istniały szczepionki RNA zatwierdzone do stosowania u ludzi, wobec czego długoterminowe skutki stosowania tych szczepionek nie są w pełni znane. Pandemia COVID-19 w 2020 roku zwiększyła zainteresowanie szczepionkami RNA ze względu na możliwości ich szybkiego wyprodukowania.

Ze względu na małą stabilność cząsteczek RNA, szczepionki RNA muszą być przechowywane w bardzo niskich temperaturach (nawet -70°C), co znacznie utrudnia ich dystrybucję. Przechowywanie lub transport szczepionek w wyższych temperaturach może skutkować pogorszeniem się ich jakości.

Jak skomplikowany jest ten proces działania szczepionki RNA przedstawia poniższy rysunek i na domiar złego nie jest on tak do końca znany i zbadany (Wiki).

image

Legenda

CD8’ t cell - cytotoksyczny .

CD4’ t cel - rodzaj limfocytów. Komórka T pochodzi z hematopoetycznych komórek macierzystych


Lubię to! Skomentuj9 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale