Blog
Józef Brynkus
Józef Brynkus
Józef Brynkus profesor akademicki, polityk
5 obserwujących 244 notki 198392 odsłony
Józef Brynkus, 12 stycznia 2019 r.

Aresztowanie dyrektora Huawei w Polsce jest tylko wierzchołkiem góry lodowej

1256 25 0 A A A

ABW zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzewanych o szpiegostwo. – Komisja ds. służb specjalnych powinna zostać zwołana natychmiast – podkreśla poseł dr hab. Józef Brynkus.

Polska stała się obszarem infiltracji różnych państw. – Problematyka cyfryzacji państwa polskiego obecnie napewno jest przedmiotem działności nie tylko szpiegów obcych państw, ale także środowisk ludzi służby wywodzących się z czasów postkomunistycznych. Dziennikarze powinni zaintersować się rozszerzaniem sieci szerokopasmowych w Polsce m.in. sieciami szerokopasmowymi w Małopolsce – przypomina parlamentarzysta Kukiz’15.

To może być tylko sygnał. – Nie wyobrażam sobie, żeby nasze służby specjalne, polski kontrwywiad dokonywały aresztowania w sytuacji kiedy sprawa nie zostałaby „zapięta na ostatni guzik”. Myślę, że to aresztowanie dyrektora Huawei w Polsce jest tylko wierzchołkiem góry lodowej, a za tym pójdą kolejne zatrzymania – mówi poseł dr hab. Józef Brynkus. – Chiński kapitalizm nie jest prywatny, tam „ręka” państwa nad tym czuwa – dodaje.

Warto też, aby polskie służby specjalne skontrolowały działalności innych podmiotów z Chin w Polsce. Poseł dr hab. Józef Brynkus już w marcu 2017 roku interpelował w sprawie zagrożenia dla bezpieczeństwa państwa w związku z przebudową linii 220 KV Krajnik-Glinki” na zlecenie Polskich Sieci Energetycznych prowadzonej przez PINGGAO GROUP CO.LTD Chińską Spółkę Kapitałową (czytaj więcej).

Opracowanie: Biuro Poselskie dra hab. Józefa Brynkusa

Opublikowano: 12.01.2019 18:27. Ostatnia aktualizacja: 12.01.2019 18:28.
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

dr hab. prof. UP Kraków Józef Brynkus - wykładowca akademicki, poseł na Sejm RP Ruch Kukiz'15, wybrany z okręgu nr 12 (Małopolska zachodnia). Mój fanpage na FB: https://www.facebook.com/brynkusjozef/

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @HOSTOJA Dokładnie ten sam wojujący ateista...

Tematy w dziale Gospodarka