Józef Brynkus
Wasze sprawy są moimi!
7 obserwujących
327 notek
225k odsłon
126 odsłon

Prezydent oraz Premier RP i „Baciary” wspierają leczenie Lenki Kożuch

Wykop Skomentuj

Prezydent RP Andrzej Duda oraz Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki przekazali upominki na licytację dla pozyskania środków na leczenie dwuletniej Lenki Kożuch z podoświęcimskich Dworów Drugich. Jedną z organizatorek akcji pomocy dla Lenki jest Renata Bedra, która współtworzy szereg przedsięwzięć mających na celu zebranie środków potrzebnych na leczenie dziewczynki i zaapelowała poprzez media społecznościowe o wsparcie dla leczenia Lenki.

image

W niedzielę 3 listopada 2019 roku w Porębie Wielkiej w Domu Weselnym „Lejla” Fundacja Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy z Oświęcimia organizuje wielki charytatywny piknik rodzinny zatytułowany „Góralskie serce dla Lenki”. Podczas imprezy zbierane będą środki na leczenie Lenki, u której zdiagnozowano guza mózgu III stopnia złośliwości. Guz opisany jako wyściółczak anaplastyczny zlokalizowany jest w główce dziecka w pobliżu rdzenia kręgowego, a jego operacyjne usunięcie nie jest możliwe. Terapia protonowa możliwa jest jedynie w Niemczech, ale jej koszt to 50 tysięcy euro.

Środki na leczenie Lenki zbierane będą m.in. podczas licytacji różnych gadżetów i upominków, przeznaczonych przez darczyńców na aukcję pomocy dla Lenki. Na prośbę posła na Sejm RP dra hab. Józefa Brynkusa Prezydent RP dr Andrzej Duda przekazał dla organizatorów aukcji plakietę z płaskorzeźbą przedstawiającą Pałac Prezydencki, wraz z życzeniami zebrania jak największej sumy pieniędzy i sukcesu w leczeniu Lenki. Premier Mateusz Morawiecki przekazał dwie filiżanki ze spodkami z serwisu reprezentacyjnego wykonanego dla Kancelarii Prezesa Rady Ministrów RP przez fabrykę w Ćmielowie. Płaskorzeźbę od Prezydenta oraz filiżanki od Premiera będzie można wylicytować właśnie w czasie aukcji na niedzielnym pikniku charytatywnym w Porębie Wielkiej.

Impreza charytatywna rozpoczyna się o godz. 10.00 i potrwa do wieczora. Wystąpią dzieci z Przedszkola Samorządowego w Porębie Wielkiej, uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Artura Grottgera, zespół „Porębianie”, formacja taneczna „Krejzolki” i formacja „Mamma Mia” ze szkoły tańca „Prestiż”, a o godz. 16.00 dla Lenki zagra charytatywnie zespół „Baciary”. Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w pikniku oraz licytacji i liczą na wielki zryw hojnych serc.

image


Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo