julll julll
489
BLOG

o wiecznym dziecku

julll julll Rozmaitości Obserwuj notkę 18

             Dziś wieczorem wybrałam się na zakupy - window shopping. A właściwie monitor shopping. Przemierzałam ciche zakątki allegro, schowane przed światem w dziwnych podkategoriach.

             Trafiłam przypadkiem na elementy klocków lego - kupki klocków, pudełka klocków, worki z klockami, całe góry klocków. My też, w swoim czasie, mieliśmy walizeczkę wypełnioną klockami, których pierwotnych zestawów już nikt nie pamiętał. Siedzieliśmy we trójkę grzebiąc w metalowej skrzynce co jakiś czas ogłaszając: "potrzebuję niebieskiej wąskiej czwórki, płaskiej żółtej dwójki, wymienię siodło na drzwi..." Powstawało całe miasto, czasem nawet były wzgórza z poukładanych jedne na drugich książek taty. Mieliśmy opracowane przez nas systemy - tak wygląda samochód, tak wygląda koń (początkowo nie mieliśmy koni, więc sami je budowaliśmy), buduje się tak, a nie inaczej. Byliśmy bardzo zdegustowani, kiedy bawiło się z nami jakieś obce dziecko i budowało zupełnie inaczej niż my: "On nie umie budować z klocków, nic nie rozumie!" - skarżyliśmy się po skończonej wizycie.

             Do "klocków" trafiłam z "dewocjonaliów" (do których z kolei przeszłam z działu z porcelaną) oglądając inne przedmioty, które sprzedają handlarze Chrystusami bez krzyża i wyciągniętymi ze strychu oleodrukami z Madonną. Sprzedawali przeróżności cudowne - przedwojenne prawidła do damskich pantofelków, model maszyny parowej, zastanawiałam się co mogłabym zrobić z uroczą chłodziarką absorpcyjną Śnieżka z 1963 roku, niemal kupiłam podmalowaną fotografię ślubną z lat dwudziestych, na której śliczna panna młoda w welonie takim, jak miała na swoim ślubie moja prababcia, stała obok zesztywniałego z wrażenia młodzieńca ze sztywnym kołnierzykiem...

             Z szału oglądania dziwnych dziwności i cudnych cudowności wyrwał mnie Follow podsyłając mi link do artykułu, którego zresztą sam nie przeczytał. W artykule pisali o amerykańskiej dziewczynce, która w wieku 16 lat nadal była na etapie rozwojowym (fizycznie i umysłowo) niemowlaka. Przestroga dla wszystkich rodziców, którzy chcieliby, żeby ich dziecko nigdy nie dorosło i zawsze było tym ślicznym, słodkim bobasem o cudnym uśmiechu. Czas leci, Zo skończyła dziś pięć miesięcy i - szczęśliwie, choć czasem gdzieś tam w środku trochę smutno - rozwija się i zmienia bardzo szybko.

julll
O mnie julll

czasem coś mi wpada w łapki i mam ochotę się tym podzielić. czasem coś wpada do głowy, ale tym dzielę się mniej chętnie Indeks 55. Letnio - dla Yassy 54. Nie-dzień 53. Noc na pustyni 52. weekendowo - dla Hildegardy 51. Łazienki okiem kuzynki 50. Łazienki - wiosna 49. Miesiąc 48. cytat 1 47. Wieczór. Nowy Rok 46. Boże Narodzenie w czasach wojny - salonowym bojownikom 45. o małżeństwie 44. W poszukiwaniu przeszłości - Nadar 43. O Pani B. - c.d. 42. O Pani B. 41. O podróżach - część druga 40. O podróżach 39. Wydział Niedoręczalnych Przesyłek - kontynuacja 38. O kazaniach 37. Nicolas Sarkozy, czemu twój ojciec uciekł z Węgier? 36. Nie potrzebna to-poli-tyka 35. o nieszczęśliwie zakochanej 34. Nauka w służbie człowieka 33. ku przestrodze 32. O poetach, gazetach i szczerości 31. Wydział Niedoręczalnych Przesyłek 30. Baśń na dobry początek tygodnia 29. "Pani Łyżeczka będzie jak laleczka..." czyli spisek po warszawsku 28. o słowach 27. o zimie 26. o posłuszeństwie 25. Cała prawda o Kameralnym Babskim Zjeździe 24. Noc opowieści 23. Nasredin i wojna 22. 11 listopada - po spacerze po Warszawie II 21. 11 listopada - po spacerze po Warszawie I 20. 11 listopada - na spacer po Warszawie 19. jesień w górach 18. policja na Krakowskim 17. o słabym wzroku 16. Idir z Kabylii 15. kto następny? 14. o politykach 13. bajka o walecznym guziku 12. o języku w Galicji 11. iPhone musical 10. Żona poety 9. chrabąszcza hekatomba 8. lot tam 7. o krytyce ze wszech stron 6. o odbiorze sztuki - Norwid 5. druga kategoria 4. o przygotowaniach do balu 3. o doktrynie 2. o wychowaniu 1. Teletubisie po raz tysiąc sto pięćdziesiąty ósmy

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości