35 obserwujących
1137 notek
423k odsłony
  148   0

PO referendum: Do przemyślenia. Do dymisji. Pod sąd!


 


 
14.10.2013 / Dziennik.pl: " Państwowa Komisja Wyborcza oświadczyła, że referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz było nieważne. Frekwencja wyniosła bowiem 25,66 procent, a progiem ważności było 29,1 procent.
 
Prawo i Sprawiedliwość złożyło do prokuratury zawiadomienie w sprawie niewystarczającej informacji o lokalach wyborczych. Nie wyklucza też powiadomienia Rady Europy o nieprawidłowościach.
 
Od większości warszawiaków otrzymaliśmy gest wsparcia, nawet jeśli jest on warunkowy. Tak pozostawienie Hanny Gronkiewicz-Waltz na stanowisku prezydenta stolicy komentuje premier. Donald Tusk podkreślił, nie da sobie wmówić, iż referendum było dla ekipy rządzącej klęską. 
 
Premier podkreślał, że niepójście na referendum było formą aktywności."Wolałbym namawiać do wyborów, ale postąpiłem pragmatycznie" - komentował swoje apele o zignorowanie referendum Donald Tusk."  >>> Pytaniem jest, czy Warszawiacy posłuchali Tuska, czy też, część z nich się przestraszyła, a część pogubiła, w poszukiwaniu swojego lokalu wyborczego. - Starsi mogli nie trafić w nowe miejsce.

Tylko od nas zależy, czy "pragmatyzm Tuska", będzie mu się opłacił "na długą metę". Gra się nie skończyła. Platformie "się udało", ale to nie znaczy, że Warszawa jest ICH. Warszawa to nierozstrzygnięta potyczka. - "Bitwa na głosy" trwa. -  Zwycięstwo Platfusków jest pozorne. Polska zaczyna się z nich śmiać. - Obnoszą się ze zwycięstwem, gdy przy urnie dostali lanie. - Podaj dalej!

<>

Niech "wygrają" w Warszawie, jak tak bardzo chcą! - Ale niech przegrają "PR-owo" w "reszcie Polski"! Działaj!  SMS-em strzelamy w Polskę >>> "To warszawski Powstaniec SMS-em strzela ! Po Polsce goń Polszewika! Goń, goń! >> Podajemy dalej! <> www.kacpro.blogspot.com <> SMS-ów musi być sześć!

Jeżeli każdy wyśle sześć SMS-ów, będą nas tysiące w całej Polsce! Walczcie!

Wyślij znajomym SMS / Darmowa bramka  >>> http://www1.plus.pl/bsm/
 
Zdenerwowany Jan Pietrzak, po wydarzeniach na Marszu Niepodległości / Warszawa 11.11.12

 

"Komo-ruskie serwery"

W Nidzicy / Youtube powyżej /, z powodu nieobwieszczenia "w sposób zwyczajowy", PKW w Olsztynie, nie dopuszciło do referendum. W Warszawie pomimo interwencji prezesa PiS w takiej samej sprawie, PKW nie zawiesiło referendum i nie zrobiło nic, aby referendum przygotowane było zgodnie z regułami, w odniesieniu do prawidłowego powiadomienia mieszkańców Warszawy, o zmianach granic okręgów i lokalizacji komisji wyborczych. - To lepsze od ruskich serwerów, powiedziałby pewnie Jan Pietrzak. 
 
Czy Prezydent, Premier i władze Warszawy spiskowali  przeciwko Warszawiakom i demokracji? - Jeżeli tak, to doszło do fałszerstwa wyborczego, zanim doszło do referendum w Warszawie. / Jeżeli tak, to Prezydent, Premier i władze Warszawy powinni podać się do dumisji. Nie może sprawować wysokich urzędów zaufania publicznego ktoś, kto na zaufanie nie zasługuje. - To jedna z zasad demokracji.
Jeżeli w Warszawie faktycznie pozmieniano granice okręgów wyborczych i zmieniono siedziby Okręgowych Komisji Wyborczych, gdzie Warszawiacy "zwyczjowo" chodzili głosować, a Władze Warszawy, "w sposób zwyczajowo przyjęty",  nie poinformowały o tym Warszawiaków, to efekt jest i musi być tylko jeden. - W dniu referendum, mniejsza lub większa liczba wyborców,  nie dotrła do swojego "zwyczjowego lokalu wyborczego" i zamiast szukać tego, gdzie może oddać swój głos, zwyczajnie poszła do domu. 

To zaniżyło frekwencję wyborczą. - Taki jest efekt zmian wprowadzonych przez władze Warszawy i jej urzędników. - Czy właśnie taki był cel wprowadzenia zmian? - Obniżyć frekwencję "uratować Hankę"? - Jeśli tak, to dokonano skutecznej manipulacji wyborczej, przy okazji, zastraszając tych, którzy wiedzieli gdzie głosować, chcieliby zagłosować, ale obawiali się konsekwencji w pracy.
Pytaniem zasadniczym jest, czy o zmianach adresów lokali wyborczych poinformowano Warszawiaków w sposób "zwyczajowo w Warszawie przyjęty", a jeśli nie, to czy działań tych zaniechano, aby doprowadzić do celowego obniżenia frekwencji wyborczej w referendum w Warszawie, co może skutkować jego nieważnością i utrzymaniem się Hanny Gronkiewicz-Waltz na stanowisku prezydenta Warszawy. - To powinna zbadać prokuratura, poszlaki są.

Jest też drugie pytanie. Wszyscy pamiętamy apel prezydenta i premiera, aby Ci, którzy popierają HGW nie szli na referendum. Apele te, w sytuacji gdy doszłoby do zaniechania "zwyczajowego", a więc właściwego, poinformowania wyborców o miejscach oddawania głosów rodzą pytanie, czy Prezydent i Premier wcześniej wiedzieli, że do takich zaniechań dojdzie. - Jeśli Prezydent i Premier wiedzieli, że w Warszawie dojdzie do zaniechana poinformowania wyborców w "sposób zwyczajowo przyjęty" o miejscach głosowania - to biorąc to razem - niepójście Warszawiaków do urn, mogłoby być uznane za "odpowiedź na apel" Prezydenta i Premiera, a nie wynik braku poinformowania wyborców o referendum, "w sposób zwyczajowo przyjęty". - Tu pachnie spiskiem i "zamachem na demokrację"!  

Bardzo łatwo sobie wyobrazić sytuację, że dzień po "Referendum Warszawskim", do mediów wychodzą Gronkiewicz - Waltz, Komorowski i Tusk dziękując "swoim wyborcom", za to, że nie poszli do urn. >>> Prawda może być jednak taka, że do urn nie poszła "frekwencja", która chciała zagłosować za odwołaniem Prezydent Warszawy, tylko poszła głosować do "zwyczajowych miejsc głosowań" (nie wiedząc o "po-kątnych" zmianach), nie znalazła tam Komisji Wyborczej, nie szukała nowego miejsca głosowania i wróciła, po prostu, do domu. Kto będzie szukał igły w stogu siana? / "Sprawą Komorowskiego, Tuska i Waltz", powinna zająć się prokuratura.

Bez wzgldu na ostateczną frekwencję, już dzisiaj powinno się złożyć protest wyborczy do PKW. Manipulacja polegająca na zmianie granic okręgów / lokali wyborczych, przy jednoczesnym niedoinformowaniu o tym wyborców,  miała wpływ na frekwencję Warszawiaków przy urnach i ostateczny wynik referendum. Po to, ta "szopka" ze zmianami, została wymyślona. Dlatego referendum powinno zostać unieważnione. Wszyscy "zamieszani w przekręt", powinni podać się do dymisji i pod sąd!
36 minuta 10 sekunda / zobacz jakie "Obwieszczenia o referendum" rozwieszono w Warszawie. Warto dodać, że informację w BIP, zamiast pokazać na stronie głównej, też skrzętnie schowano.

 <>

09.10.2013 Gazeta.pl "Referendum w Warszawie. / Kaczyński: obwieszczenia nie można uznać za podane do wiadomości" >> Obwieszczenie w sprawie obwodów do głosowania w referendum nie zostało we właściwy sposób podane do wiadomości mieszkańców Warszawy - uważa Jarosław Kaczyński. Szef PiS zwrócił się do PKW o podjęcie pilnych działań "celem przywrócenia przestrzegania prawa" przez prezydent Warszawy.
W piśmie do przewodniczącego PKW, Stefana Jaworskiego, Kaczyński napisał, że 13 września prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz wydała obwieszczenie w sprawie podania do publicznej wiadomości informacji o numerach i granicach obwodów, ale - zdaniem szefa PiS - „obwieszczenia tego w żaden sposób nie można uznać za » podane do wiadomości wyborców «, tak aby wykonane zostały przepisy Kodeksu wyborczego oraz ustawy o referendum lokalnym”.
Powodem - napisał Kaczyński - jest fakt, że obwieszczenie jest dostępne "wyłącznie na stronach internetowych Urzędu m.st. Warszawy oraz urzędów dzielnic warszawskich" i "nie jest ono rozlepione w odpowiedniej liczbie w formie afiszy w miejscach wywieszania ogłoszeń, tak aby informacje dostępne były wszystkim wyborcom, a nie tylko tym mogącym korzystać z internetu".
"Otrzymujemy tysiące zgłoszeń od warszawiaków, którzy alarmują o braku obwieszczeń referendalnych, co należy uznać za próbę obchodzenia prawa i utrudniania mieszkańcom udziału w referendum. Należy pamiętać, że sprawa dotyczy również lokali obwodowych komisji wyborczych dostosowanych do potrzeb wyborców niepełnosprawnych, którzy powinni mieć informacje co do tego, gdzie będą mogli faktycznie zagłosować. Brak tej informacji można również uznać za dyskryminację osób niepełnosprawnych" - stwierdził prezes PiS." 
 
 

"Obywatele! Wróg nie jest silny, wróg jest słaby! Wróg jest haniebny! Przystępuję do tworzenia oddziałów obrońców Warszawy! Pierwszy oddział ma być gotów niezwłocznie!"


Referendum 13.X.13  - "Twój głos i trzynastka, to strzał w dziesiątkę"

 

 
" Obywatele ! Wróg nie jest silny, wróg jest słaby ! Wróg jest haniebny ! "

ODSŁUCHAJ YOUTUBE

https://www.youtube.com/watch?v=vDxokHH0keg

"Przystępuję do tworzenia oddziałów obrońców Warszawy! Pierwszy oddział ma być gotów .?. , niezwłocznie! Musimy natychmiast pokazać, że Warszawa ma swoich żołnierzy! Swoich Warszawiaków! Którzy z bronią w ręku staną, choćby dzisiaj, w tej chwili, choćby za godzinę, za dwie i bić się będą za Warszawę i za Ojczyznę! OBYWATELE! Wzywam 6-ciuset młodych ludzi, którzy chcą niezwłocznie wziąć w rękę karabin i bić się! Bić się na śmierć do upadłego! Chcę 6-ciuset młodych, odważnych ludzi, zdecydowanych umrzeć za Warszawę i za Ojczyznę OBYWATELE! MELDUJCIE SIĘ! 

Ci, którzy są zdecydowani na to, natychmiast, niezwłocznie, w tej chwili, a raczej za pół godziny. Za pół godziny, porucznik Kępski z mojego ramienia, stać będzie przed Pałacem Mostowskich i będzie przyjmować tych ochotników. /.../ A więc, za chwilę pokażę sie przed Pałacem Mostowskim i proszę o 6-ciuset młodych ludzi. Obywayele! Jak dotąd nigdy się nie zawiodłem na swoich wezwaniach i nie zawiodę się i teraz. / ... / Wierzę, że tych pierwszych 6-ciuset żołnierzy pójdzie na posterunki, których nie opuści, aż zniszczy wroga. Wierzę, że ten "Pierwszy Oddział Warszawy" będzie sztandarowym, doborowym oddziałem prawdziwych naszych obywateli Warszawiaków. .

OBYWATELE ! WRÓG NIE JEST SILNY ! WRÓG JEST SŁABY ! WRÓG JEST HANIEBNY! 

I tego wroga my pokonamy! My Warszawiacy wystawimy bataliony walczące, które .. Warszawę obronią! Obywatele, za pół godziny, za pół godziny przed Pałacem Mostowskich, muszę mieć szejset zdrowych młodych ludzi, pragnących bić się za Warszawę i Ojczyznę! .. A więc, do widzenia za chwilę ... " .. przy urnach Wyborczych! -  12.09.1939 / Stefan Starzyński , prezydent Warszawy.
 


Wynik referendum za Gazeta.pl
 
14.10.2013 / Dziennik.pl: " Państwowa Komisja Wyborcza oświadczyła, że referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz było nieważne. Frekwencja wyniosła bowiem 25,66 procent, a progiem ważności było 29,1 procent.
 
Prawo i Sprawiedliwość złożyło do prokuratury zawiadomienie w sprawie niewystarczającej informacji o lokalach wyborczych. Nie wyklucza też powiadomienia Rady Europy o nieprawidłowościach.
 
Od większości warszawiaków otrzymaliśmy gest wsparcia, nawet jeśli jest on warunkowy. Tak pozostawienie Hanny Gronkiewicz-Waltz na stanowisku prezydenta stolicy komentuje premier. Donald Tusk podkreślił, nie da sobie wmówić, iż referendum było dla ekipy rządzącej klęską. 
 
Premier podkreślał, że niepójście na referendum było formą aktywności. "Wolałbym namawiać do wyborów, ale postąpiłem pragmatycznie"- komentował swoje apele o zignorowanie referendum Donald Tusk."  >>> Pytaniem jest, czy Warszawiacy posłuchali Tuska, czy też, część z nich się przestraszyła, a część pogubiła, w poszukiwaniu swojego lokalu wyborczego. - Starsi mogli nie trafić w nowe miejsce.
 

Tylko od nas zależy, czy "pragmatyzm Tuska", będzie mu się opłacił "na długą metę". Gra się nie skończyła. Platformie "się udało", ale to nie znaczy, że Warszawa jest ICH. Warszawa to nierozstrzygnięta potyczka. - "Bitwa na głosy" trwa. -  Zwycięstwo Platfusków jest pozorne. Polska zaczyna się z nich śmiać. - Obnoszą się ze zwycięstwem, gdy przy urnie dostali lanie. - Podaj dalej!

<>

Niech "wygrają" w Warszawie, jak tak bardzo chcą! - Ale niech przegrają "PR-owo" w "reszcie Polski"! Działaj!  SMS-em strzelamy w Polskę >>> "To warszawski Powstaniec SMS-em strzela ! Po Polsce goń Polszewika! Goń, goń! >> Podajemy dalej! <> www.kacpro.blogspot.com <> SMS-ów musi być sześć!

Jeżeli każdy wyśle sześć SMS-ów, będą nas tysiące w całej Polsce! Walczcie!

Wyślij znajomym SMS / Darmowa bramka  >>> http://www1.plus.pl/bsm/

   
 

Walczcie!  Zaczyna się dziać!  / Niżej statystyka


 

Pageviews 14.10.13 Oglądnięć dzisiaj
1800 ..1871+

Pageviews 13.10.13 / "Oglądnięć" wczoraj

 
621

United States / Osób z USA
3449+
Poland / Osób z Polski
900 ..931
Canada / Osób z Kanady
165

 


 
 
“Gdyby się stało, że szukasz prawdy i pomocy?”
.
Diament nieoszlifowany - być może?
.
Nie czułbyś lęku?
.

 
<>

 
Lech Kaczyński: przemówienie po zaprzysiężeniu 23.12.2005 r.

"Mamy zmienić Polskę, ale bez Was jej nie zmienimy"
 Szanowny Panie Prezydencie! Panowie Marszałkowie Sejmu i Senatu! Wysokie Zgromadzenie! Eminencjo Księże Prymasie! Ekscelencje Księża Arcybiskupi i Biskupi! Dostojni Przedstawiciele Innych Wyznań! Dostojni Goście!
Na moich oczach niewielkie grupy opozycjonistów, kilkudziesięciuosobowy wolny związek zawodowy przekształcił się w wielki ruch narodowy "Solidarność" i mimo zadanych ciosów zwyciężył. Chcieć to móc. Te słowa wydawałoby się nierozważne towarzyszyły nam w tamtych trudnych ale pięknych czasach. Towarzyszyły też twórcom naszej niepodległości II Rzeczypospolitej. Zwracam się do was Rodacy, abyście mimo wszystkich zawodów raz jeszcze uwierzyli. Mamy zmienić Polskę, ale bez Was jej nie zmienimy. A zmienić ją koniecznie trzeba." 

Przeczytaj całe przemówienie inauguracyjne I-wszego Prezydenta IV Rzeczypospolitej, 
śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego klikając TUTAJ

 
Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale