Blog
kompletny ekspotent
kierdel
kierdel jaja se robię czasem
25 obserwujących 328 notek 249983 odsłony
kierdel, 16 sierpnia 2017 r.

Skandaliczne zachowanie kibiców

1347 26 0 A A A

Byłem wczoraj na Memoriale Kamili Skolimowskiej i wyszedłem z niego bardzo rozczarowany. Nie, nie poziomem sportowym (który w różnych konkurencjach był różny), ale zachowaniem polskich fanów lekkiej atletyki. Oni po prostu nie potrafią kibicować!


Weźmy taki rzut dyskiem. Startuje nasz mistrz, Piotr Małachowski, i jeszcze kilku zawodników, a wśród nich Robert Harting. Facet zdecydowanie niesympatyczny, gdyż, po pierwsze, to Niemiec, a po drugie, kilkakrotnie pokonał już Małachowskiego na ważnych konkursach. I co? I nasza publiczność dopinguje go prawie równie gorąco, co Piotra! I tenże Harting w ostatniej kolejce przerzuca Małachowskiego, wygrywając w ten sposób zawody. I jeszcze, cholera, dostaje za to brawa! A gdyby nasi kibice w czasie jego prób głośno gwizdali, na pewno o wiele trudniej byłoby mu wykonać zwycięski rzut.


To samo w skoku o tyczce. Nasi mistrzowie, Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski, odpadają na małych wysokościach. W konkursie pozostaje wielka gwiazda światowej lekkiej atletyki, rekordzista świata i Mistrz Olimpijski z 2012 roku, Francuz Renaud Lavillenie. Zamiast życzyć połamania tyczki przedstawicielowi narodu, który nie chciał umierać za Gdańsk, ludzie dopingują go do coraz wyższych skoków. Po zawodach Lavillenie powiedział: Myślałem, że konkurs zakończę na 5,61, ale publiczność tak mnie zmobilizowała, że skoczyłem wyżej niż na Mistrzostwach Świata w Londynie! Te słowa mówią same za siebie...


Fani królowej sportu powinni brać przykład z kibiców futbolu, gwiżdżących cały czas, kiedy przeciwna drużyna jest przy piłce, obrażających jej piłkarzy, wywieszających prowokacyjne transparenty i wrzeszczących na sędziego, gdy ten podejmie niekorzystną dla naszych decyzję. Ja wiem, nabycie takich nawyków może być trudne, ale nie jest niemożliwe. Tak stało się przecież w siatkówce. Jeszcze niedawno kibice nie przeszkadzali rywalom Polaków, ale od kilku lat, gdy przeciwnicy serwują, zawsze rozlega się wspaniałe, głośne buczenie. A więc, można? Można! ;)

Opublikowano: 16.08.2017 14:39. Ostatnia aktualizacja: 16.08.2017 15:17.
Autor: kierdel
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Sześć praw kierdela o dyskusjach w internecie
  1. Gdy rozum śpi, budzą się wyzwiska.
  2. Trollem się nie jest; trollem się bywa.
  3. Im mniej argumentów na poparcie jakiejś tezy, tym bardziej jest ona „oczywista”.
  4. Obiektywny tekst to taki, którego wymowa jest zgodna z własnymi poglądami.
  5. Dyskusja jest tym bardziej zawzięta, im mniej istotny jest jej temat.
  6. Trzecie prawo dynamiki Newtona w ujęciu salonowym: każdy sensowny tekst wywołuje bezsensowny krytycyzm, a stopień bezsensowności krytyki jest równy stopniowi sensowności tekstu.
Tymon & Transistors - D.O.B. (feat. Jacek Lachowicz)

free counters

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @abelart Niech będzie Dzięciołowski Ale z faktu, że ogólnie zadawał głupawe...
  • Sukces wspaniały! Ale nie byłbym sobą, gdybym trochę nie ponarzekał...
  • @unukalhai Widzisz, bo w sporcie tak naprawdę liczą się zwycięstwa. Triumfatorów pamięta...

Tematy w dziale Sport