Andrzej Tadeusz Kijowski Andrzej Tadeusz Kijowski
151
BLOG

Macierewicz albo Zamach na Arcyksięcia. Z wideoteki ATeKi

Andrzej Tadeusz Kijowski Andrzej Tadeusz Kijowski Polityka Obserwuj notkę 6

Czujecie ten Strach ? Cuchnie w całej Europie, w Polsce. W sztabie Generalnym NATO. Wydaje nawet swój odór w Białym Domu. Śmierdzi w Pentagonie. Co budzi taki wielki niepokój ? – Myśl, że skończył się Pokój.

Czy trwał długo ? – Najdłużej. Chociaż bez przesady. Żelazny Pokój La Belle Époque  lat 1870 – 1914 przeciął zamach na Arcyksięcie Ferdynanda w Sarajewie.

Co się wtedy stało ? Na terenie innego kraju czyli w „Serbii” zabito panującego w Drugim czyli na terenie Austro-Węgier.

„Po zamachu Austro-Węgry chciały mieć możliwość udziału w śledztwie (był to jeden z punktów postawionego Serbii ultimatum), jednak władze Serbii nie udzieliły na to zgody, co stało się pretekstem do wypowiedzenia wojny, nazwanej potem Wielką Wojną albo wojna światową.”

Koniec i kropka. Więc już wiemy czym może się skończyć nasze żądanie  powołania niezależnej komisji w kraju, który nie należy do naszego sojuszu militarnego, a przypomniał sobie doktrynę obronną zwaną Pax Sovietica?

Wiemy. Wiemy  też po popisie odwagi przywódców świata ( Sarcozy, Obama, Barroso, Książę Walii) ile pyłu w Powietrzu na wschodzie trzeba by ich przestraszyć.  To też sprawdzono –  więc świetnie wiemy.

Liczymy jeszcze na sojuszników z NATO i na to, że ktogos w tzw. wolnym swiecie szczerze zajmuje co się dzieje na wschód od Łaby i zechce umierać za Białystok lub Wawel ?

- I coś się stało?

Minęły trzy  tygodnie. Programy TV wróciły do normy. Zaopatrzenie w Supermarketach się nie zmieniło. Można podróżować. Niebo znów otwarte – kogo stać może się nawet czmychnąć do Egiptu.

Do ilu razy sztuka ? Agresje terytorialne nie są dokonywane z ambicji lecz z głodu...

Jeśli wojska białoruskie przekroczą nasze granice posuwając się w stronę Białegostoku w czasie, gdy ukraińskie związane zostaną przez flotę czarnomorską, a na terenie Litwy wybuchnie prorosyjska rewolucja, zaś opolszczyzna ogłosi niepodległość i gotowość włączenia się do Niemiec - nie będzie już chodziło o długość  żałoby.

Będzie to zamach na nasze dobra.  

Być może  próba sięgnięcia po mogące nam zagwarantować bazę dla niepodległości złoża gazu łupkowego.

Ale czy wtedy ktoś ujmie się za nami ? Widzicie te wojska NATO, które bohatersko bronią  Opolszczyzny ? Ten desant amerykańskich sojuszników na Podlasie ?

Czy na taką okoliczność w naszym sztabie wojskowym przygotowano warianty wojennych gier wojskowych ? Czy opracowano je może w NATO ? Czy mamy jeszcze czas by wprowadzić je w życie ?

Nie wiem. Ale wiem, że „jeszcze Polska nie zginęła. Póki my żyjemy”. Wiem też, że żyje jeszcze kilka osób, dla których „tak” jest „tak”  „nie” – „nie”.

Był takim człowiekiem poległy pod Smoleńskiem Zbigniew Wasserman,  którego próbowano ośmieszyć, skoro nie udało się go być może zneutralizować go w bardzo niepozorny sposób przy pomocy jakże wyśmiewanej „wanny  Wassermana”. Jest takim człowiekiem spychany przez lata do roli „oszołoma” Antoni Macierewicz.

Jest takich nielękliwych „oszołomów” wielu. Wciąż wierzę, że większość w Polsce. To większość politycznie milcząca. Choć czasem krzykliwa. Przerywająca sobie w monologach. Jednak nie cuchnąca strachem ani ZDRADĄ.

Jeszcze wielu takich jak Macierewicz wokół Jarosława Kaczyńskiego pozostało. Może warto cofnąć się w czasie by z perspektywy historii współczesność odczytać. Jest ponoć Historia – Nauczycielką życia. Posłuchajcie Państwo tej tchnącej chwilami wielce nieuzasadnionym optymizmem obydwu stron – konkretnej przecież rozmowy.

To było 14 września 1994 roku. Już po obaleniu rządu Olszewskiego i po wkroczeniu służb ówczesnego  Prokuratora Generalnego, miłującego dziś Unijny System agenta SB Włodzimierze Cimoszewicza do Nowej Telewizji Warszawa, co uniemożliwiło nadawania audycji na żywo.

Emitowaliśmy jednak jeszcze przez rok z satelity w sieci "Polonia 1".

 

 

Kawaler Krzyża Komandorskiego Polonia Restituta     Moje poglądy polityczne są - gramatyczne.      Nie głoszę takich, które źle brzmią po polsku.            „Opis obyczajów w 15-leciu międzysojuszniczym 1989-2004”  „Organizacja kultury w społeczeństwie obywatelskim na tle gospodarki rynkowej. Czasy kultury 1789-1989”.

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (6)

Inne tematy w dziale Polityka