223 obserwujących
477 notek
2385k odsłon
4737 odsłon

Dlaczego TVP potrzebuje Pospieszalskiego

Wykop Skomentuj84

  Zamiar zdjęcia z anteny TVP "Warto Rozmawiać" Jana Pospieszalskiego jest szkodliwy dla Telewizji Polskiej i - nie waham się powiedzieć - dla Polski. Byłoby to dalsze ograniczenie wolności słowa w TVP ze stratą dla jej telewidowni i samej TVP, która pozbyłaby się bardzo wartościowego składnika debaty publicznej. Natomiast dla Polski byłoby szkodliwe dlatego, że Jan Pospieszalski uprawia dziennikarstwo o wielkiej wrażliwości etycznej, narodowej i obywatelskiej. Jest stronniczy i jako publicysta - a nie depeszowiec - ma do tego prawo. Wcale nie trzeba się z nim zgadzać szanując  jego wysiłek, aby iść pod prąd tego co modne i wygodne. Kto nie widzi, że wybrał trudniejsze i bardziej wartościowe życie, ten jest po prostu ślepy.

   Jego praca reporterska pod pałacem prezydenckim w dniach żałoby posmoleńskiej dała zapis nastroju tamtych dni i stanu ducha wielkiej części narodu. Ganić, że pozwolił swobodnie wypowiedzieć się wstrząśniętym Polakom, to łamać zasady sztuki reporterskiej. Reporter ma pobudzać ludzi do mówienia i uważnie ich słuchać, samemu schodząc na dalszy plan. Reportaż "Solidarni 2010" jego współautorstwa razem z Ewą Stankiewicz  jest bezcennym dokumentem. Wartość tego zapisu będzie rosła w  miarę, jak nasza wspólnota narodowa będzie się pogrążać w bylejakości i rozpadać pod okiem manipulatorów, macherów i politycznych nędzników.  

   Konserwatywny głos Pospieszalskiego jest konieczny w telewizji publicznej również dlatego, że wzmacnia rezonans wypowiedzi liberalnych oponentów a wcale nie przeszkadza im wyrażać swych opinii, gdy są jego gośćmi.

   Sam jestem liberałem światopoglądowym i obyczajowym, patriotycznie dosyć powściągliwym, więc w co najmniej kilku sprawach nie zgadzam się z Pospieszalskim. Lecz właśnie jako liberał jestem oburzony próbą zdjęcia z anteny rzecznika ważnej i wymownej części narodu. I to tej części, która zapewnia narodowi trwanie na przekór katastrofom. Pozbawiać się kogoś takiego z Telewizji ciągle zwanej Polską, to gorzej niż zbrodnia. To gorzej niż błąd. To głupota.

Wykop Skomentuj84
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale