222 obserwujących
477 notek
2381k odsłon
21231 odsłon

"Geniusz Żydów na polski rozum"

Wykop Skomentuj470

   Nie lubimy pamiętać lub nie wiemy, jak wiele im zawdzięczamy. To krótka lista: równość wobec prawa boskiego i ludzkiego, świętość życia, godność osoby ludzkiej, sumienie indywidualne, odpowiedzialność społeczną, miłość jako podstawę sprawiedliwości i nade wszystko jak obejmować rozumiem nieznane, a skutkiem był monoteizm - zachwyca się Paul Johnson, autor „Historii Żydów”. Zawdzięczamy im też ideę postępu, którą realizują próbując sił swego umysłu na wszystkim, co żywe i martwe. Tworzą instrumenty pieniężne i racjonalizują gospodarkę. Ciągle kwestionują podstawy wiedzy i kultury, nawet  Ziemię jako miejsce zamieszkania człowieka. Korzenie żydowskie, angielskie i holenderskie ma pionier technologii i charyzmatyczny prezes Tesla Motors, Elon Musk. Chce przenieść rodzaj ludzki na Marsa, a jeśli to się nie uda, to chociaż samemu tam umrzeć.

   Rola Żydów jest tragiczna w dziejach. Wnoszą kolosalny wkład w rozwój rodzaju ludzkiego płacąc za to wysoką cenę. Jak?  Uporem w uczeniu się kosztem wielu wyrzeczeń. Wytrwałością w pracy. Niezgodą na rzeczywistość  okupioną niechęcią otoczenia.  Mają wielki wpływ na świat zamierzony i opaczny nie tylko wtedy, gdy wykonują z sukcesem swe rozmaite przedsięwzięcia, ale też wtedy, gdy wywołują gwałtowny sprzeciw i opór materii. Bez nich nie byłoby rewolucji bolszewickiej. Kierowali przewrotem i ocalili przed klęską. Uznał to sam Lenin, z żydowskim dziadkiem w swojej rodzinie. Bez bolszewizmu nie byłoby aż tak brutalnego nazizmu. W pewnej mierze stanowił reakcję na komunizm poznany przez Niemców podczas rewolucji bawarskiej w 1919 roku, kierowanej przez Żydow. A czy bez komunizmu powstałby faszyzm we Włoszech? Może skończyłoby się tu na zwykłym socjalizmie dla naprawy nadużyć kapitału.

   Gdyby nie byli w opozycji do świata, to nie wnieśliby tylu wielkich innowacji zmuszając rodzaj ludzki do szybszego rozwoju. Jak wiadomo „ są tacy jak wszyscy, tylko bardziej”. Dlatego są drożdżami cywilizacji. Najciekawsze jest to „bardziej”. Skąd ta niesamowita dynamika umysłu? Czy możemy wzbudzić ją także w sobie?

   To wszystko byłoby łatwiejsze, gdyby nie żydokomuna przekształcona w postępowy obóz liberalny. Za tymi ludźmi ciągnie się pamięć zdrady i zbrodni przodków. Chcesz na nich życzliwie spojrzeć, a staje ci w oczach, do czego byli zdolni jako formacja etniczno-ideowa. Pewni intelektualiści żydowscy wypierają się pokrewieństwa z komunistami. To nie są Żydzi! – wołają. Sami odeszli od judaizmu! – krzyczą. No cóż, porzucili judaizm, ale jako komuniści zachowali dynamikę umysłu nauczoną w domu a kształconą przez stulecia w dystputach w jesziwach, szkołach religijnych. Chodzi właśnie o tę dynamikę, a ta ma wyraźnie żydowskie pochodzenie. W wypadku żydokomuny dynamika przyniosła katastrofy narodom, w których rządziła przez  idelogię marksistowską. Ale w otoczeniu liberalnym i kapitalistycznym przyspiesza rozwój cywilizacji.

   Żydzi a sprawa polska? Mieszkaliśmy razem w jednym kraju od 800 lat, ale obok siebie. My zamknięci w pysze szlachty, pogardzie mieszczan, ciemnocie chłopów. I oto W 2014 roku 19 milionów Polaków nie przeczytało ani jednej książki. 10 milionów nie miało w domu żadnej publikacji. Dwie trzecie narodu polskiego nie ma godnych wzmianki potrzeb umysłowych, choćby na poziomie literatury kobiecej. Każdy umie czytać, nic ich nie usprawiedliwia.

   Polacy mają najmniej innowacyjną gospodarkę w Unii Europejskiej. Są montażystami podzespołów z importu i konsumentami głównie obcych rozrywek.  Tutaj nie rodzą się idee. Dwie najlepsze uczelnie w Polsce zajmują miejsca w rankingu szanghajskimm w czwartej setce uczelni świata. W tej klasie Niemcy mają tylko jedną uczelnię, natomiast dwadzieścia w wyższych kategoriach.

     Ciemnota jest korzeniem zła w Polsce. Ciągnie w dół ludzi, którzy stoją wyżej, ale chcą kochać się z rodakami. Dopuszcza upadek obyczajów publicznych. Psuje politykę krajową i  zagraniczną. Tumanione stada obywateli dają się zwodzić  sprytnym manipulatorom. Przykro pomyśleć, co byłoby z nami, gdyby nie Polacy żydowskiego pochodzenia, których rodziny przetrwały tutaj wojnę. Dlatego przedstawiam w rozdziale „Zadziwić Europę ...” do rozważenia pomysł sprowadzenia setek tysięcy Żydów i kto koło tego chodzi. Powtarzam –  tylko do rozważenia. Bo  jeżeli tego nie zechcemy, to trzeba znaleźć inną radę na marną pozycję Polski  i Polaków.

   Mówią, że idea narodu wybranego to przykład żydowskiej hucpy. Sami wyciągnęli się za włosy do tej roli i nawet o tym powiedzieli w Piśmie - Nie byliśmy lepsi od innych, ale Bóg nas wybrał niezbadanym wyrokiem. I my spróbujmy wybrać siebie ale indywidualnie, bo ten trud wielki nie każdy Polak zniesie.

   Wzorem stosunków polsko-żydowskich niech będzie list naszych biskupów do niemieckich z frazą "przebaczamy i sami prosimy o przebaczenie". Obie strony mają winy. Niech wybaczą  nam Polaków,  którzy przyłożyli rękę do Zagłady w czasie okupacji niemieckiej, chociaż Polskie Państwo Podziemne starało się chronić Żydów przed szmalcownikami a wielu Polaków pomagało im z narażeniem życia. Niech nam przebaczą antysemityzm II RP i podobne incydenty w III RP.  Ale nie prośmy o przebaczenie Marca ’68. Była to rozgrywka narzuconych  narodowi frakcji komunistycznych. Żydokomuna odbrała zapłatę od swych polskich uczniów. My natomiast wybaczmy im udział żydokomuny w niszczeniu elit etnicznie polskich po II wojnie światowej, kolaborację z Sowietami w czasie tej wojny, dywersję ich komunistów wobec II Rzeczpospolitej oraz atak na polską tradycję w III Rzeczpospolitej. Wybaczmy to pamiętając o ogromnym wkładzie Żydów w polskie życie umysłowe.

   Próbujmy przystosować się do siebie. Odpowiedzią na polonizację Żydów niechaj będzie judaizacja Polaków i przyjęcie cech judaizmu, które zasługują na podziw i dają sukces w świecie.  Polacy niech przejmą szacunek dla wiedzy, staranne wychowanie dzieci, solidarność grupową, przedsiębiorczość, stanowczość, twórczy umysł i ambitną samodzielność. Polacy żydowskiego pochodzenia  wywodzą się czasem z rodzin nienawidzących i gardzących polskością. Jednak w następnych pokoleniach wielu stało się patriotami bez zarzutu, cennym nabytkiem kultury i polityki polskiej, mimo przeszłości przodków i niekiedy własnej.

   Świat staje się globalny, znikają granice. Niekontrolowane siły obce hulają po kraju. Któż ocali się z tej zawieruchy, jaką widać na horyzoncie? Który z nas zdobędzie dobrobyt i wyrobi suwerenność  umysłu? Kto? Ten, który zapatrzy się na mistrzów myślenia poza schematami. Polaku, jeśli chcesz przetrwać i się jeszcze wzbogacić, ucz się pilnie od Żydów.

  Tak mniej więcej piszę we wstępie do swej książki bez złudzeń ale nie mogę tu wspominać o wszystkim. Myślę, że niezależnie od stosunku do Żydów każdy znajdzie w niej coś dla siebie, bo staram się o wielostronne ujęcie tematu. Prof. Andrzej Nowak dał mi rekomendację: „Książka – myślozbrodnia. Autor stawia najtrudniejsze pytania o stosunki polsko-żydowskie, o ich przyszłość. Chce tę przyszłość uwolnić od kompleksów. Czy się na to odważymy?”

   Czy się odważymy? Zobaczymy.

Wykop Skomentuj470
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale