11 obserwujących
193 notki
176k odsłon
917 odsłon

Ekstraklasa 16. kolejka, czyli Komitet Oszalałych Rodziców

Jacek Rutkowski z synem
Jacek Rutkowski z synem
Wykop Skomentuj98

Co łączy Jacka Rutkowskiego z Jakubem Pyżalskim? Wydawałoby się, że nic, może poza wielkopolskim pochodzeniem.

Rutkowski to poważna, sporego kalibru postać polskiego biznesu, pan w sile wieku, który od wielu lat z sukcesami prowadzi i rozwija swą firmę Amica i co roku regularnie trafia na listy stu najbogatszych Polaków Wprost i Forbes.

Z drugiej strony Pyżalski, prostacki osiłek z kryminalną przeszłością, tzw. człowiek z miasta, który zajął się legalnymi biznesami, w tym wypadku deweloperką i w ten sposób usiłuje wejść na salony.

A jednak jest coś, co łączy tych tak różnych od siebie ludzi. Obu można zaliczyć, każdego na swój sposób, do KOR-u, czyli do tzw. Komitetu Oszalałych Rodziców.

Zwykle określa się tak nazbyt ambitnych rodziców, którzy pojawiają się na meczach czy treningach swych dzieci i są prawdziwą zmorą trenerów, sędziów i całego środowiska. Na wszystkim znają się najlepiej, mimo obecności swych dzieci nie przebierają w słowach i czynach, nierzadko dochodzi do zwykłych bójek.

Nie myślcie, że dotyczy to tylko przepakowanych samców w rodzaju Pyżalskiego, bardzo często w identyczny sposób zachowują się matki. Wyobraźcie sobie te kulturalne kobiety i kochające matki, na co dzień kruche niewiasty, które nagle ogarnia szaleństwo i są zdalne do wszelkiej chamówy.

Wszystkich tych ludzi łączy źle zrozumiane pojęcie dobra swych dzieci i tak naprawdę robią im krzywdę.

Dlaczego umieściłem w tym gronie Rutkowskiego? Ano dlatego, że jest to klasyczny przypadek rodzica, który forując swego syna i powierzając mu niełatwe zadanie prowadzenia klubu piłkarskiego, tym bardziej tak dużego i medialnego jak Lech Poznań, wysyła go na minę. Junior od lat nie daje sobie z tym rady,ale niezależnie od tego ile i jakie błędy popełni, papa zamiast zwolnić go z tych obowiązków, wciąż przy nim trwa i robi mu krzywdę, narażając go na zwykłą śmieszność, a przy okazji środowisko kibiców w Wielkopolsce na frustracje...


Saga z zatrudnieniem w Lechu byłego selekcjonera znacznie przedłużyła się, ale chyba właśnie dobiega końca. W chwili gdy piszę te słowa trwają ostatnie ustalenia i jeśli nie nastąpi nic nieprzewidzianego, to w poniedziałek Adam Nawałka wraz ze swym sztabem podejmie pracę na Bułgarskiej.

Oczywiście zdania są podzielone, czy to dobry wybór dla Kolejorza czy nie, ale czas najwyższy, żeby skończyć z tymczasowością i bezkrólewiem i wziąć się do poważnej pracy. W tym kontekście jest to niewątpliwie dobra wiadomość.

Udanych typów.

1. Piast - Zagłębie S.

2. Korona - Górnik

3. Lech - Wisła Płock

4. Cracovia - Śląsk

5. Pogoń - Miedż

6. Zagłębie L. - Legia

7. Lechia - Jagiellonia

8. Arka - Wisła Kraków

Zobacz galerię zdjęć:

Jakub P.  przed laty
Jakub P.  przed laty
Wykop Skomentuj98
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Sport