Janusz  Korwin-Mikke Janusz Korwin-Mikke
1451
BLOG

Świat od wprowadzenia sprawiedliwości jakoś nie ginie - a staje się lepszy

Janusz  Korwin-Mikke Janusz Korwin-Mikke Polityka Obserwuj notkę 18

Św.Augustyn mawiał: "Niech zginie świat, byle działa się sprawiedliwość!" Praktyka jednak uczy, że świat od wprowadzenia sprawiedliwości jakoś nie ginie - a staje się lepszy.
Dziś mówię: "Niech zginie Polska, byle panował rozsądek". I też podejrzewam, że spora dawka rozsądku Polski by nie zgubiła, a raczej przeciwnie.
P.Karol Chmieliński napisał: "Już mógłby Pan skończyć z opowiadaniem tych dyrdymałów bo to nawet już nie jest śmieszne. Taaa - na pewno wojna domowa; już widzę jak ludzie będą się zabijać o TK. 90% narodu ma ten konflikt w bardzo głębokim poważaniu, nikt nawet nie wie o co chodzi i co to jest ten Trybunał a ma dojść do wojny domowej? (...) "
Otóż dzięki telewizji nie 90%, a tylko jakieś 80% narodu ma to w g.p. - ale, widzi Pan: powstanie styczniowe miało w g.p. jakieś 95% narodu (czasem tylko, gdy powstaniec wpadł w łapy narodu, oddawano go w łapska carskich władz). Co nie przeszkadza, że się odbyło i miało bardzo poważne negatywne konsekwencje.
Ja, jak Pan wie, uważam całą "klasę polityczną z nadania Okrągłego Stołu" (czyli agenturę śp.gen.Kiszczaka) za bandę oszołomów i złodziei - z przewagą złodziei w PO, a oszołomów w PiSie. W pewnym więc sensie też w tym sporze jestem neutralny. Najchętniej dałbym wszystkim pistolety - i niech się powystrzelają.
W ostateczności niech będzie porządna ustawka.

Świat od wprowadzenia sprawiedliwości jakoś nie ginie - a staje się lepszy

Urodzony 27 października 1942 r. w Warszawie, Absolwent liceum im. Tadeusza Reytana w Warszawie, student Wydziału Matematyki (5 lat) i (równolegle) Wydziału Filozofii (magisterium) Uniwersytetu Warszawskiego, w 1965 r. aresztowany (List 34), nastepnie de facto zawieszony, studiował w tym czasie psychologię, prawo i socjologię, w 1968 r. powtórnie aresztowany i relegowany z uczelni, odzyskawszy dzieki temu papiery zdał jako ekstern egzamin magisterski z filozofii. Uczestnik seminarium Teorii Podejmowania Decyzji profesora Klemensa Szaniawskiego, Przewodniczący sekcji Socjocybernetyki w Polskim Towarzystwie Cybernetycznym. Członek wielu towarzystw PTE, TNOiK, PTCyb i inn. Wykładał Teorię Podejmowania Decyzji w Wyższej Szkole Gospodarowania Nieruchomościami

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka