3 obserwujących
147 notek
138k odsłon
  180   0

Wycofany projekt 1 ustawy… PiS nadal w defensywie. Zła wróżba dla OZP na nową kadencje.

Wycofany projekt 1 ustawy…  PiS nadal w defensywie. Zła wróżba dla OZP na nową kadencje.
Właśnie się dowiedziałem że PIS wycofał się z procedowania projektu ustawy znoszącej limit -30 krotności składek na ZUS. Jest to zła decyzja podjęta przez OZP. Zjednoczona Prawica wycofuje się właśnie z przeprowadzenia przez sejm pożytecznej ustawy, która wpisuje się w logikę  głoszoną przez obóz Zjednoczoną prawice o równości wszystkich wobec prawa... Poza tym wprowadzenie ustawy mogło przynieść sporą sumę pieniędzy do napiętego przecież budżetu.

Wycofanie się z ustawy tuż przed rozpoczęciem jej procedowania, poza utraconą możliwością podreperowania budżetu ZUZ-u, przyniesie też sporą stratę wizerunkową obozowi Zjednoczonej Prawicy. Potwierdza bowiem to że odruchy panikarstwa, a jeśli nie to to przynajmniej nastroje defensywne w kierownictwie PiS przeważają. Jak widać panika zabijają zdrowy rozsądek i uniemożliwia racjonalne działania. Wyborcy nie lubią tchórzy a władza która chce by być szanowaną musi pokazać wyborcom, że wierzy w to co robi i ma moc i środki by swoje pomysły wprowadzać w życie! Po to przecież zostali wybrani.  A tu co? Panika, tchórzostwo, brak wiary w to co się robi, kunktatorstwo,- słowem klops.

Nie liczcie panowie decydenci, że wyborcy wam to wybaczą i szybko zapomną… Polec po walce to da się jakoś zaakceptować ale tchórzostwo jest nie do przyjęcia. Na miejscu prezesa Jarosława Kaczyńskiego zainteresował bym się osobą która przyniosła do gabinetu pomysł o wycofaniu się z projektu tejże ustawy.
Tak samo uważam, że należy głęboko popatrzeć w oczy, posłowi, czy też grupie posłów, którzy „spłodzili” w zapale twórczym, plan podniesienia akcyzy na papierosy i alkohol na 6 miesięcy przed wyborami prezydenckimi… Jak znam życie, ten z kolei projekt, przejdzie jak burza przez sejm jak wszystkie ustawy które przynosiły PiS-owi spadek słupków w sondażach i wizerunkowe szkody. Brawo panowie.

Już tam pijarowcy PO zadbają, żeby ten prezent na „pohybel” Andrzejowi Dudzie, należycie wykorzystać.
O farsę i kpinę z wiernego elektoratu PiS zakrawa fakt, że Ci co na ustawie ( w  skrócie ) o zniesieniu 30-krotności średniej płacy trochę stracą, ( a to przecież elita finansowa współczesnej Polski ) za PiS em nie przepadają i stanowią elektorat PO. Stać ich na wiele nie muszą pić piwa i wina z Biedronki. Stać ich na kawior i oryginalnego, nie „radzieckiego” szampana. Ci zaś którzy palą i od czasu do czasu kupują alkohol,będą musieli za te używki zapłacić znacząco więcej. Może to i z korzyścią dla ich zdrowia, ale ze znaczną strata dla kieszeni. Zapamiętają kto w tak szczególny sposób zadbał o ich zdrowie. Podziękują w maju. Nie można było trochę z tym poczekać?

Wygląda na to, że po ciosie w "splot słoneczny" jakim była dla Zjednoczonej Prawicy była utrata większości w Senacie, gremia kierownicze OZP są jeszcze zamroczone i niezdolne do podejmowania mądrych dalekowzrocznych decyzji. Społeczeństwo 13 października sądziło, że wybrało twardego fightera, żeby dokończyć rozpoczętą 4 lata temu reformę państwa. A tu wystarczyło że PO-wskie „kołchoźniki” rozpoczęły ujadanie, prezydent Andrzej Duda tupnął nóżką i zaczął kręcić nosem, sądząc, że w ten sposób uciuła trochę punktów u „ elity”… i już z fightera masz zająca... Sęk w tym, że Andrzej Duda nigdy nie pozyska sympatii obecnych „elit” i ich sobie nie kupi, a Ci co żyją od pierwszego do pierwszego każdego miesiąca to i owszem będą pamiętać, że pierwsza uchwalona przez sejm nowej kadencji ustawa, walnęła ich po kieszeni.

Tchórzostwo poparte kunktatorstwem, nawet mniej znaczących sprawach może przynieść opłakane skutki. Porażka Andrzeja Dudy w najbliższych wyborach może przekreśli wszystkie dotychczasowe osiągnięcia dokonania OZP. Zablokuje wszelkie oczekiwane zmiany na wiele lat. To będzie koniec marzeń o odzyskaniu podmiotowości Polski na arenie międzynarodowej i społeczeństwa Polskiego w swoim kraju. Pamiętajcie o tym panowie. Przecież musicie sobie z tego zdawać sprawę panowie decydenci OZP… No chyba, że o to właśnie chodzi, -przynajmniej niektórym z was.

Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka