szybciej niż światło
Analiza to dobra sprawa
3 obserwujących
12 notek
2399 odsłon
  258   0

"Wyszczepianie" czyli czarowanie gojów słowem

Nawet mający niskie IQ wiedzą, że czytanie starych tekstów ma wiele zalet, a jedną z nich jest to, że poznajemy przy tej okazji  słowa, które wychodzą z użycia lub są zastępowane nowymi, których definicje nie do końca pokrywają się ze starymi.

Na wstępie, ku zilustrowaniu przyjrzyjmy się słowu "wychrzcić", który internetowy słownik odsyła do hasła "przechrzcić"  - i któremu to nadaje dwa znaczenia: 1. *ochrzcić kogoś według innego obrządku niż ten, według którego był chrzczony przedtem* ; 2. *nadać czemuś inną nazwę, zmienić komuś imię lub nazwisko*  oraz do hasła "przechrzcić się" : 1. *zmienić wyznanie*, 2. *zmienić swoje imię lub nazwisko, swoją nazwę*, 3. *zmienić radykalnie swoje poglądy*.

W Małym słowniku języka polskiego PWN z '68 r. nie ma słowa "przechrzcić" - jest słowo "wychrzta", które ten słownik tak definiuje: dziś rzadkie *ten, kto przeszedł z innej religii na religię chrześcijańską i przyjął chrzest (zwykle o Żydach)*.

Analizując powyższe wychodzi, że słowo "wychrzcić" ma się tak do słowa ochrzcić, jak słowo "wyszczepić " do słowa szczepić. "Wychrzcić" oznacza pewien fałsz, bo gdyby chrzest Żydów był autentyczny, to nie powstałoby takie słowo.

Gdy wpisać do słownika internetowego PWN słowo "wyszczepić", to pojawia się komunikat: " Czy chodziło Ci o: szczepić, wszczepić, wyczepić, wyszczerbić." a poniżej pojawia się inny komunikat: " Kliknij, aby zobaczyć wyszczepić w Poradni Językowej PWN. Klikamy i widzimy:

Wyszczepić - wyszczepiać 

Czy forma "wyszczepiać" jest nowa ? Dotychczas ludzie się szczepili ... "Wyszczepiać" jak wykańczać ? 

Czyżby w redakcji Słownika PWN pracowali Polacy?


... tak więc Żydzi są wobec nas szczerzy, powiedziałbym nawet, że aż do bólu szczerzy. Używają słowa, które pozornie oznacza szczepienie, ale tylko pozornie ... tak jak ich chrzty były pozornymi.


Ps. w międzyczasie oglądam i słucham :   https://www.youtube.com/watch?v=FXjdfHo--A4


Jeszcze jedno - przy pisaniu tytułu system podkreślił mi na czerwono słowo " wyszczepianie " .


Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale