krzysztofjaw krzysztofjaw
463
BLOG

Czy Elżbieta "ale jaja, ale jaja, ale jaja!" Bieńkowska zostanie prezesem Orlenu?

krzysztofjaw krzysztofjaw Gospodarka Obserwuj notkę 4

Podobno ""była wicepremier i była komisarz UE Elżbieta Bieńkowska jest przymierzana do objęcia fotela prezesa koncernu Orlen - podaje „Rzeczpospolita”" na swojej stronie internetowej [1].

Jeżeliby uznać te doniesienia za prawdziwe to faktycznie "będą jaja jak berety".

Kiedyś pani E. Bieńkowska zasłynęła z nagranej jej rozmowy z Pawłem Wojtunikiem, w którym szef CBA za rządów PO-PSL mówił między innymi o sprawie prowokacyjnego podpalenia rosyjskiej budki w trakcie Marszu Niepodległości dokonanej na rozkaz B. Sienkiewicza. Jej reakcja była bezcenna: "ale jaja, ale jaja, ale jaja" [2].

Pamiętamy też o jej słowach dotyczących mało zarabiających Polaków. E. Bieńkowska zadrwiła z nich i stwierdziła, że za 6 tys. złotych pracuje tylko idiota albo złodziej [3].

A tak na poważnie.

To jest kolejny - po ustawie o utrzymaniu zamrożenia cen energii na który ma się złożyć jedynie Orlen w kwocie 15 miliardów złotych i do której w niewiadomy sposób dołączono część dotyczącą wiatraków - atak na obniżenie wartości Orlenu. Wtedy jedynie ta zapowiedź spowodowała obniżenie rynkowej wartości spółki o 5,5 miliarda złotych [4].

A co się stanie teraz?

Przecież informacja, że prezesem tej spółki ma zostać Pani "ale jaja" nie będzie dla rynku śmieszna a dla wartości Orlenu będzie katastrofalna.

Po co rzuca się takie informacje? Dla mnie jest to bardzo proste. Rząd D. Tuska znów obrał sobie za cel obniżanie wartości największych polskich aktywów i spółek, aby było łatwiej je sprzedać. To już było przerabiane w latach 90-tych XX wieku i szczególnie za czasów rządów PO-PSL w XXI wieku.

Jeżeli jako Polacy nie doprowadzimy do pokojowego upadku tych rządów to Polska po prostu upadnie i trzeba sobie z tego zdawać sprawę!

[1] https://wpolityce.pl/polityka/677245-nieoficjalnie-bienkowska-moze-zostac-prezesem-orlenu

[2] https://wpolityce.pl/polityka/244920-ale-jaja-ale-jaja-ale-jaja-rozbawiona-bienkowska-po-opowiesciach-wojtunika-o-sienkiewiczu-nagranie

[3] https://wgospodarce.pl/informacje/19947-bienkowska-drwi-z-malo-zarabiajacych-polakow-wedlug-niej-za-6-tys-zlotych-pracuje-tylko-idiota-albo-zlodziej

[4] https://www.money.pl/gospodarka/chca-sciagnac-z-orlenu-15-mld-zl-obajtek-zabral-glos-ma-pytanie-do-opozycji-6968384284772864a.html

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com 

Krzysztof Jaworucki - KONSERWATYSTA W IDEI, WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH I POGLĄDACH EKONOMICZNYCH. EKONOMISTA I FINANSISTA. MIŁOŚNIK ŻEGLOWANIA I WSPINACZEK GÓRSKICH. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. BURKE. Bł. Jerzy Popiełuszko: "Prawda jest niezmienna. Prawdy nie da się zniszczyć taką czy inną decyzją, taką czy inną ustawą"; "Gdyby większość Polaków w obecnej sytuacji wkroczyła na drogę prawdy, stalibyśmy się wolnymi już teraz"; "Zło dobrem zwyciężaj". Św. Jan Paweł II: "Jeśli ktoś lub coś każe Ci sądzić, że jesteś już u kresu, nie wierz w to! Jeśli znasz odwieczną Miłość, która Cię stworzyła"; "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, ale kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi"; Nie sposób inaczej zrozumieć Człowieka, jak w tej wspólnocie jaką jest Naród"; "Musicie być mocni mocą wiary i nadziei". Edmund Burke (1729–1797) – irlandzki filozof i polityk, twórca nowoczesnego konserwatyzmu, krytyk rewolucji francuskiej: "Naród jest organiczną całością ukształtowaną przez przeszłość i tradycje"; "Aby zło zatriumfowało, wystarczy, by dobry człowiek niczego nie robił"; "Wolność bez mądrości i cnoty? To jest zło największe z możliwych". Moja strona domowa: http://krzysztofjaw.blogspot.com/

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka