0 obserwujących
4 notki
1194 odsłony
  390   0

Pomoc w trudnej sytuacji. Matki nie zostają same

Pixabay.com
Pixabay.com

Zawsze, gdy powraca publiczna dyskusja w kwestii ochrony życia, obrońcy konstytucyjnych gwarancji są okładani zarzutem, że matki w trudnej sytuacji nie mają znikąd pomocy, że ich interesuje tylko życie od poczęcia do narodzin. Tymczasem niezależnie od społecznych wojenek, poszczególne instytucje i organizacje niosą pomoc. Potrzebujesz wsparcia? Skorzystaj z możliwości wymienionych poniżej:

Oficjalny portal Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia i Rodziny - Jedenznas.pl stworzył rozbudowaną bazę, w której można odnaleźć możliwości różnorakiego wsparcia:

- Pomoc od państwa

- Organizacje pozarządowe niosące pomoc

"W tej zakładce znajdziesz kontakty do organizacji i stowarzyszeń, które mogą bezpłatnie udzielić Ci niemal każdej możliwej pomocy – finansowej, psychologicznej, prawnej, medycznej, a nawet mieszkaniowej. Osoby pracujące w tych instytucjach czekają na kontakt od Ciebie."

- Hospicja perinatalne

- Ośrodki adopcyjne

- Domy Samotnej Matki

- Pomoc psychologiczna dla kobiet, które dokonały aborcji.


Oprócz możliwości wymienionych na portalu Jedenznas.pl, warto wspomnieć o wsparciu udzielanym przez Kościół, m. in. poprzez działalność Caritas czy Diecezjalnych Centr Pomocy Rodzinie. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie swojej diecezji.

Znasz jeszcze jakąś formę pomocy, która jest udzielana w Polsce, a nie została wymieniona? Napisz w komentarzu!


Lubię to! Skomentuj12 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo