Blog
lestat
lestat
114 obserwujących 2290 notek 1916869 odsłon
lestat, 2 czerwca 2017 r.

Sowiniec na portalu Fronda i w Radio Maryja czyli totalne bzdury o Gdańsku

382 18 1 A A A

Dziś zamieściłem notkę 

a TeDS zapytał mnie - ale w czym rzecz ? 

http://lestat.salon24.pl/782936,awantura-o-napis-postamt-w-gdansku

Teds  czytaj co pisza inni czyli np. nasz bloger Sowiniec bo taka będzie narracja.

Mało jest w Polsce obiektów tak trwale i pięknie związanych z naszą najnowszą historią militarną, jak budynek poczty w centrum Gdańska, której pracownicy bohatersko odpierali przez kilka godzin 1 września 1939 roku atak przeważających sił niemieckich. Część z nich poległa, inni zostali skazani na karę śmierci albo osadzeni w obozach koncentracyjnych.

  Ten chwalebny epizod trafił po 1945 roku do podręczników szkolnych, każdy Polak jednoznacznie kojarzy więc to miejsce z ofiarą krwi przelanej za ojczyznę.

Nic dziwnego, że powszechne oburzenie wzbudziło pojawienie się na nim napisu w języku niemieckim: Postamt. Pomorski konserwator zabytków tłumaczy, że został on odkryty podczas prac remontowych.

Nikt nie neguje, że jest to oryginalna nazwa, ale czy koniecznie trzeba ją eksponować właśnie na budynku, w którym w czasach Wolnego Miasta Gdańska mieściła się polska placówka pocztowa, a bojówki NSDAP urządzały pod nim antypolskie manifestacje?

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz powiedział TVP Info, że należąca przed remontem do Polskich Kolei Państwowych nieruchomość została sprzedana prywatnemu właścicielowi i to właśnie on podjął decyzję o przywróceniu napisu.

Mam nadzieję, że władze samorządowe i państwowe szybko pójdą po rozum do głowy i wpłyną na nowego właściciela historycznego obiektu, aby kierował się bardziej polską niż niemiecką wersją historii.

Jerzy Bukowski

https://www.fronda.pl/a/jerzy-bukowski-poczta-polska-a-nie-postamt,94029.html


Można napisać taką notkę ? Można .

Można pisać że na budynku Poczty Polskiej w Gdańsku pojawił się napis POSTAMT . Można . Nie ma znaczenia , że budynek w którym bronili się pocztowcy w 1939 mieści się kilometr z okładem od tego na którym napis odrestaurowano . 

Na historycznym budynku Poczty Polskiej w WMG dziś przy placu Obrońców POczty Polskiej  nigdy napis POSTAMT nie istniał 

Budynek z napisem POSTAMT przy dworcu  to nie była siedziba dworcowa  Poczty Polskiej w WMG a  dworcowa poczty niemieckiej no w WMG niemieckojęzycznej gdańskiej.

Oddział Poczty Polskiej  przy dworcu mieścił się po drugiej stronie w innym budynku co jest oczywistą oczywistością jak napisałem w notce .

Po zdobyciu przez Sowietów Gdańska w 1945 Poczta Polska a własciwie jej oddział została ulokowana w opisywanym budynku na którym dziś widnieje napis POSTAMT 

W tym rzecz TeDS :))))))))))))))))))))  , że można pisać , że Budynek Poczty Polskiej w Gdansku w którym mieści się Muzeum Poczty Polskiej , także poczta został sprzedany prywatmemu a ten prywatny napis ....................itd , tu kończe bo poziom abstrakcji się zacina .

A takie co od 10 lat proszę - nie budzą żadnego odzewu . ZADNEGO . W Krakowie też jest ulica Obrońców Poczty Gdańskiej .


http://lestat.salon24.pl/726720,list-otwarty-do-ipn-w-sprawie-zmiany-nazw-ulic

 

To już paranoja 

http://www.radiomaryja.pl/informacje/niemieckie-napisy-historycznym-budynku-poczty-polskiej-gdansku/


i dlaczego dziś rano wiedziałem że tak będzie ? Powtarzanie bzdur gdzie się da .

Teraz inne portale będą bez zastanowienia te bzdury powielać. 

Opublikowano: 02.06.2017 19:09. Ostatnia aktualizacja: 02.06.2017 21:15.
Autor: lestat
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

W związku z końcem postkomunistów,a poszerzeniem pojęcia lewica oraz uznaniem Gierka za patriotę - odkurzam znaczek sprzed 35 lat image "Za nic bym nie chciał , aby uważano mnie za człowieka poważnego , bo w obecności tzw. poważnych ludzi dzieci bawia się bez wigoru i radości , kobiety przestają być zalotne , wojskowi nie chcą opowiadac pieprznych anegdot , maski zdejmuja lub nadziewają w ich obecności tylko ludzie smutni. A na dodatek - durnie są zawsze poważni. counter
free counters Jeden z tych poważnych wygłosił najgłupsze zdanie w salonie na mój temat "dyskomfort części dyskutantów wynikający z tej wprost niemożliwej już do banalizowania, relatywizowania czy tym bardziej ignorowania kompromitacji PO, wzrósł niepomiernie i manifestuje się w sposób różnoraki. Jedni fundują nam różnego rodzaju divertissement w postaci zagadek...."

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • właśnie napisałem notkę jak Becia mówi o tym , że najpierw była akcja ratunkowa w Suszku
  • a mnie sie podobał Starosta Tucholski co niby jako zwykły człowiek szczerze dziękował Beacie...
  • wiem . Przecież ten obrazek na oficjalnej stronie rządu ma swój target .

Tematy w dziale Rozmaitości