6 obserwujących
468 notek
61k odsłon
1227 odsłon

Ken Hensley nie żyje. Założyciel legendarnej grupy Uriah Heep

Wykop Skomentuj37

Nie żyje Ken Hensley jeden z założycieli zespołu Uriah Heep, autor tekstów, wokalista i multiinstrumentalista, z którym grał między 1970 a 1980 rokiem. Grupa zaliczana jest obok Led Zeppelin, Deep Purple i Black Sabath do tak zwanej wielkiej czwórki Rocka.

To jemu zawdzięczamy m.in. przebójLady in Black z 1970 r. Utwór pojawił się jako czwarty kawałek na płycie "Salisbury" z 1971 r. Jest to piosnka-przypowieść o tym, że zła nie da się pokonać złem. Opowiada historię mężczyzny wędrującego przez rozdarte wojną ciemności, który na swojej drodze napotyka istotę podobną do bogini, przynoszącą mu pocieszenie i ukojenie. Piosenka uchodzi za najbardziej poetyckie dzieło Hensleya w jego karierze. Zgodnie ze słowami samego Kena, miała być inspirowania autentycznym spotkaniem.

***


Muzyk pojawił się na trzynastu albumach grupy, a po odejściu kontynuował karierę solową, nagrywając kolejne albumy i dając koncerty. Śmierć przerwała prace nad nowym projektem.Z wielkim smutkiem ogłaszamy, że Ken Hensley, były wokalista, autor tekstów i multiinstrumentalista Uriah Heep, zmarł spokojnie 4 listopada po bardzo krótkiej chorobie.


- czytamy w oświadczeniu jego managementu.


Ken Hensley odszedł w wieku 75 lat.


***


Wykop Skomentuj37
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura