Waldorf and Statler Waldorf and Statler
377
BLOG

Oska® i pani Róża

Waldorf and Statler Waldorf and Statler Kultura Obserwuj notkę 3

Przyznawane twórcom ludowym nagrody zwane na cześć Kolberga "Ludowymi Oskarami" zmienią w tym roku nazwę. Zażądała tego Amerykańska Akademia Wiedzy i Sztuki Filmowej uznając, że Polacy używając nazwy Oskar "bezprawnie wykorzystują prestiż" filmowych Oscarów

"Ludowe Oskary" od 2002 roku przyznaje ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ludowych najciekawszym wydarzeniom folklorystycznym w kraju.

 - Nazwa nagrody nawiązuje do postaci legendarnego etnografa Oskara Kolberga


No nie ma co plakać nad pasteryzowanym mlekiem. Skoro takie jest prawo tak już musi być. Jak mawiali starożytni Rzymianie: dura lex, sedes!

I żeby nie było nieporozumień! Sprawa dotyczy nie tylko tych nagród ludowych ale właściwie każdego nazywania czegokolwiek per (pardon!) Oskar®, bo każde takie nazwanie nadaremno wykorzystuje prestiż Oskara® !

Tym samym pilnie należy zmienić następujące nazwy:

  • Oskar® i pani Róża - np. na Ogrodnik i pani Róża
  • Oskar® Wilde - np. na Willy Wilde
  • oskard - np. na damiand
  • Oskar® Schindler - np. na Aaron Schindler
  • oskarżyciel posiłkowy - np. na dołożyciel posiłkowy

Z drugiej zaś strony Stowarzyszenie Twórców Ludowych powinno zaskarżyć Amerykańską Akademię Wiedzy i Sztuki Filmowej za bezprawne i nieuprawnione nawiązywanie do twórczości ludowej czyli w tym konkretnym przypadku za ROBIENIE WIOCHY!

 
Kursk (okręt podwodny typu Oskar® II) też dorwali?

LINK: Mózg się lasuje?

TOP ONE Nowy numer Uważam Rze - SPIS TREŚCI

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (3)

Inne tematy w dziale Kultura