Blog
lozaszydercow
Waldorf and Statler
Waldorf and Statler Conrad Waldorf and Jerry Statl
0 obserwujących 368 notek 154768 odsłon
Waldorf and Statler, 27 listopada 2014 r.

Zabierz babci dowód i emeryturę

Podczas trwającego w Hiszpanii od sześciu lat kryzysu emeryci stali się podporą rodzin. Co piąta z nich utrzymuje się dzięki emeryturze rodziców bądź dziadków - wynika z raportu CC.OO, jednej z dwóch największych hiszpańskich centrali związkowych.

Zanim rozpoczął się kryzys emeryci byli w Hiszpanii uprzywilejowaną grupą. Stać ich było na wyjazdy na wakacje czy spotkania towarzyskie. Teraz wielu z nich przeznacza otrzymywane co miesiąc pieniądze na utrzymanie najbliższych, którzy często stracili wszystko i znów mieszkają z rodzicami.


Ale dokładnie to jest dokładnie odwrotnie przeciwne do tego o czym już nieraz pisaliśmy przy okazji Grecji - tylko, że na odwrót!

Politycy popełnili i nadal popełniają całą masę kreteńskich i kardynalskich błędów, które przynoszą tylko złe owce. Aten owiec jest ryzykowny jak Pireus na lodzie.

Sygnałem alarmowym, że zaczyna brakować emerytów - jedynych żywicieli rodzin (i fanów Mody na sukces) były wydarzenia z Grecji, gdzie rodziny trzymały zmarłych w lodówkach by wyglądali jak żywi i pobierały ich emerytury! Chłodno bo chłodno ale jakoś to działało.

Ale się wydało, zrobiła się afera i im obcięli. I masz babo kryzys.

Ale spójrzmy szerzej! Ten sam problem braku emerytów lada dzień dotknie i nas w Polsce! Skoro rząd beztusko podnosi wiek emerytalny, to my się pytamy: kto wyżywi polskie rodziny, polskie matki i polskie dzieci i wszechpolskie też? No bo przecież, że nie ci którzy muszą pracować! Dobrze chodziaż, że sytuację ratują górnicy i mundurowi i Kwaśniewski z Kukuńkiem.

Rozwiązanie jest proste, tak dla Hiszpanii jak i dla nas! Gdyby tak tych bezrobotnych, którzy utracili wszystko przenieść na emeryturę to per salto byłoby mniej gąb do wykarmienia na jednego emeryta!

To jest prosta matematyka, bo taki bezrobotny zostając emerytem automatycznie przechodzi z licznika do mianownika. Czyli odtąd byłby już nad kreską!

Niestety ani związkowcy ani politycy tego nie rozumieją - to są pierwsze efekty braku matematyki na maturze, żywności modyfikowanej GMO i likwidacji azbestu :(

 

LINK: Idąc trupem Grecji

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • @SLAWEK SZTOMPKA Jednoznacznie wieloznaczne. Pozwoli Pan, że użyjemy w przyszłości :)
  • @NOWY123 To o czym piszesz to żaden wybór. Cały czas zarobione przez nas pieniądze musimy...
  • @NOO KELA Ameryki nie odkryła. U nas to już było w postaci: czy się stoi czy się leży, dwa...

Tematy w dziale