465
BLOG

Ważna wygrana z Białorusią

Ludwiq Ludwiq Piłka ręczna Obserwuj temat Obserwuj notkę 2

Kilka godzin temu obejrzałem ostatnie minuty meczu piłkarzy ręcznych reprezentacji Polski i Białorusi na ME w Danii. Nasi zawodnicy zgotowali kibicom istny horror, na szczęście ostatecznie zakończony zwycięstwem 31:30 (14:13). Jeszcze 5 i pół minuty przed końcem spotkania Białorusini prowadzili 29:25 po golu Siarheja Rutenki. W końcówce to jednak nasi wschodni sąsiedzi popełnili więcej błędów, dzięki czemu nasi piłkarze doprowadzili do remisu 30:30, by 8 sekund przed końcem meczu zdobyć zwycięską bramkę. Jej autorem był Mariusz Jurkiewicz. Brawo.

Składy obu drużyn:

Pol­ska: Sła­wo­mir Szmal, Piotr Wy­szo­mir­ski - Ma­riusz Jur­kie­wicz (music), Pa­tryk Kuch­czyń­ski (devil), Krzysz­tof Li­jew­ski (5), Bar­tosz Ju­rec­ki (5), Jakub Łucak (2), Adam Wi­śniew­ski (2), Karol Bie­lec­ki (1), Kamil Sy­przak (1), Mi­chał Ju­rec­ki (1), Piotr Gra­bar­czyk, Bar­tło­miej Jasz­ka, Prze­my­sław Kra­jew­ski, Mi­chał Szyba, Piotr Chrap­kow­ski.

Bia­ło­ruś: Wi­ta­lij Cze­re­pien­ko, Ka­zi­mierz Ko­tliń­ski - Siar­hej Ru­ten­ka (9), Mak­sim Ba­bi­czew (4), Dzia­nis Ru­ten­ka (4), Siar­hej Szi­ło­wicz (4), Dmi­trij Ni­ku­len­kow (4), Iwan Brow­ko (3), Dmi­trij Ka­my­szik (2), Wik­tor Zaj­cew, Kirił Knia­ziew, Wia­cze­sław Szu­mak, Mak­sim Ba­ra­now, Aleh Astra­szap­kin, Mi­cha­ił Nia­ziu­ra, Dmi­trij Czy­ste­ba­jew, Jew­gie­nij Sie­mie­now.

Sędziowali: Nenad Krstić i Peter Ljubić (Słowenia)