Ludwiq Ludwiq
315

Wysokie zwycięstwo Polaków

Ludwiq Ludwiq Piłka ręczna Obserwuj temat Obserwuj notkę 5

Po dramatycznej końcówce meczu z Białorusią na mistrzostwach Europy w Danii, dzisiaj polscy szczypiorniści wysoko pokonali Szwedów, choć do 22 minuty to zawodnicy "Trzech Koron" byli na prowadzeniu. Straty zaczęliśmy odrabiać po wejściu na boisko bramkarza Piotra Wyszomirskiego w 15 minucie meczu. Po pierwszej połowie prowadziliśmy już 15:12. W drugiej połowie przewaga Polaków rosła, w 55 minucie wynosiła już 14 bramek. Ostatecznie wygraliśmy 35:25. Bohaterem spotkania został Wyszomirski, który obronił 17 z 32 oddanych strzałów przez Szwedów.

Składy obu zespołów:

Polska: Wyszomirski (17/32 – 53%), Szmal (0/10– 0%) – Łucak 5, Kuchczyński 3/3, B. Jurecki 2, Wiśniewski 3, M. Jurecki 1, Bielecki 3, Chrapkowski, Jaszka 3, Jurkiewicz 3, Grabarczyk, Lijewski 6, Szyba 2, Syprzak 3, Krajewski 1.

Karne: 3/3. Kary: 6 minut.

Szwecja: Andersson (3/14 – 21%), Sjostrand (8/32 – 25%) – Persson 1, Kallman 3, Jernemyr,L. Karlsson 1, Ekberg, Larholm 3, T. Karlsson, Jakobsson 3, Fahlgren, Petersen 4, Ekdahldu Rietz 6, Zachrisson 1, Nilsson 2, Nielsen 1.

Karne: 2/3. Kary: 2 minuty.

W pozostałych meczach Chorwacja pokonała Rosję 33:25, a Francja Białoruś 39:30.