13 obserwujących
114 notek
247k odsłon
  789   0

Nocne Wilki atakują Gruzję

Nie mogąc odpowiednio uczcić rocznicy Pobiedy, Nocne Wilki postanowiły wybrać inne miejsce na celebrację. Jak wiadomo Gruzja silnie kojarzy się z Wielką Wojną Ojczyźnianą, dlatego postanowili że tam właśnie uczczą ten fakt (walk w Gruzji oczywiście nie było)

Rząd Gruzji od pewnego czasu podejmujący prorosyjskie decyzje (np oficjalnie używają już nazwy Osetia) i znany z powiązań z rosyjskim kapitałem, nie miał nic przeciwko otwartym granicom.

Efekt był łatwy to przewidzenia. Gruzini rozwścieczeni rosyjskimi symbolami imperialnymi odebrali Nocnym Wilkom motocykle i pomalowali je w barwy Ukrainy. Chciali również przymusić ich do złożenia kwiatów na grobach żołnierzy walczących z rosyjską agresją w 2008 roku, ale policja dokonała aresztowań, w tym i dziennikarzy wykonujących zdjęcia.

[ Link ]

Inne zdarzenie.

Rosyjska Prawda opublikowała wywiad z Tomaszem Omańskim - dyrektorem polskiego centrum kultury w Kaliningradzie. Wywiad pod tytułem "Trzeba postawić diagnozę polskiemu rządowi" wylądował na stronie głównej jako narzędzie rosyjskiej propagandy. Mowa jest o polskiej rusofobii, tęsknocie za imperium. Wzywam do natychmiastowego odwołania tego pożytecznego idioty.

http://www.pravda.ru/world/europe/european/08-05-2015/1259234-poland-0/ 

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale