Prawda czy kłamstwo?
Lepiej nigdy nie znaczy lepiej dla wszystkich?
6 obserwujących
103 notki
303k odsłony
2432 odsłony

Papież: Chrześcijanie powinni prosić gejów o wybaczenie! A czy Ciebie stać na taki gest?

Wykop Skomentuj234

Już w 2016 roku Papież Franciszek wygłosił najbardziej zaskakujące słowa. Głowa kościoła na pokładzie samolotu lecącego do Rzymu wyznała, że już czas aby wszyscy chrześcijanie prosili gejów i lesbijki o wybaczenie. A powodem tego jest nieustająca dyskryminacja. Jego zdaniem mniejszość seksualna nigdy nie powinna być marginalizowana, wręcz przeciwnie -  powinna być traktowana z szacunkiem i mieć opiekę duszpasterską. Tych słów niektórzy z nas nie pamiętają albo nie chcą pamiętać. Przy tym zaprzeczają jakiejkolwiek dyskryminacji i zazwyczaj w najbardziej toksyczny sposób mówią tylko o samej ideologii LGBT i jej rzekomym bolszewizmie, zapominając jednocześnie o tym, że gdzieś po drodze tracą z horyzontu to - co najważniejsze. A mowa o tym z czego tak naprawdę wynikają dzisiaj liczne protesty środowisk LGBT? 


W walce z uciśnioną mniejszością wszystkie chwyty dozwolone?! Chyba jednak tak skoro wielu przeciwników środowisk gejowskich bezrefleksyjnie powołuje się na Biblię w tym szczególnie na jeden fragment z Księgi Kapłańskiej: „Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną tak, jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli”. Ale piewcy nienawiści milczą już gdy przytacza im się na przykład pewien fragment z Księgi Wyjścia - gdzie jest mowa o tym, że: "Sześć dni będziesz wykonywał pracę, ale dzień siódmy będzie dla was świętym szabatem odpoczynku dla Pana. Ktokolwiek zaś pracowałby w tym dniu, ma być ukarany śmiercią." Czy to oznacza moralne prawo do ukamieniowania? Tego się już nie dowiemy bo najważniejsza jest tylko walka z wymyślonym wrogiem. Jedyne co widzimy to tylko tyle, że nam większości wolno wszystko a mniejszości nie wolno niczego. Dosłownie niczego!


Bezpardonowo atakowane mniejszości musiały w końcu się odezwać. To było do przewidzenia. Czy ich reakcja jest rzeczywiście skrajna i agresywna? Powinni siedzieć cicho i dalej dawać się demonizować swoim przeciwnikom do końca świata i o jeden dzień dłużej? Co czują geje i lesbijki jeśli niektórzy z nas próbują odbierać im człowieczeństwo? Co czują geje i lesbijki jeśli niektórzy z nas przyrównują ich do pedofilów? Co czują geje i lesbijki jeśli zmuszamy ich do bycia w roli ofiary i nie pozwalamy im na cieszenie się własnym szczęściem? W przestrzeni medialnej i politycznej można znaleźć wiele fałszywych insynuacji pod adresem środowisk gejowskich. Tylko wszyscy Ci, którzy stoją za nagonką na środowiska LGBT zapomnieli o jednym! Tam gdzie jest pogarda - zawsze wcześniej czy później zrodzi się bunt! 


Ostatni protest w Warszawie w obronie Margo rozpalił emocje do stanu wrzenia. Ale czy to jest protest tylko w obronie Margo? Czy to - co się działo nie jest tak naprawdę pokłosiem rozbudzonych emocji przez notoryczne i wręcz obrzydliwe wmawianie nam wszystkim tego, że za środowiskami LGBT stoi tylko i wyłącznie ideologia?! ...a może mniejszości seksualne mają już dość upokorzeń i agresji,  a ich spontaniczna obrona aresztowanej aktywistki jest wyrazem sprzeciwu wobec nienawiści jaka wylewa się na nich non stop i to jeszcze do niedawna kreowana także na potrzeby kampanii przez obecnego prezydenta i jego partyjne otoczenie. 


Z doniesień medialnych wyłonił się przerażający widok. Brutalność policji zostanie zapamiętana na długo, a świat znów usłyszy o nas tylko to - co najgorsze. Powalenie na ziemie i pobicie dziennikarza Radia ZET nie da się zamieść pod dywan. Ciężko też zamieść pod dywan fakt, że policja brutalnie zatrzymywała ludzi nie związanych z protestem i odmawiała im prawa do kontaktu z pełnomocnikami i prawnikami. To wymyka się spod kontroli i nie wróży niczego dobrego. Ale tak kończy się "zabawa zapałkami". Tylko czy niektórzy z nas będą potrafili przyznać się do błędu i przeprosić?


PS. Choć miałam już nic nie pisać - wczorajsze wydarzenia oraz rozmowa z jedną z posłanek lewicy zmusiła mnie do napisania w/w notki. Ciężko mi przejść obojętnie wobec pogardy i nienawiści pod adresem mniejszości. Niektórzy z nas są tylko silni wobec słabych i...


Zobacz galerię zdjęć:

Wykop Skomentuj234
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo