"Polski Top Wszech Czasów" Radia 357 - jaka piosenka wygrała w plebiscycie słuchaczy

Polski top wszech czasów będzie potem dostępny w formie podcastu na platformie „Twoje 357”.
Polski top wszech czasów będzie potem dostępny w formie podcastu na platformie „Twoje 357”.

"Nie pytaj o Polskę" Obywatela G. C. znalazła się na szczycie "Polskiego Topu Radia 357".  Słuchacze oddali ponad 90 tys. głosów na wybrane piosenki.

Polski Top Radia 357

„Polski Top Radia 357” nawiązuje do tradycji „Polskiego Topu Wszech Czasów", który radiowa Trójka nadawała co roku 2 maja. W tym roku kultowej audycji na antenie polskiego radia zabrakło. Za to odtworzyli ją dawni dziennikarze Trójki, którzy założyli nadające w internecie Radio 357.

Wydanie programu trwało ponad 12 godzin. Poprowadzili go Marek Niedźwiecki, Marcin Łukawski i Piotr Stelmach. Podczas audycji grali na żywo Mela Koteluk, Natalia Przybysz, Kasai i Skubas. Były wywiady z muzykami. Organek nagrał na tę okoliczność specjalną wersję utworu Chłopców z Placu Broni "Kocham Wolność". 

"Twój ból jest większy niż mój" na liście

Jednym z utworów, który znalazł się w topie była piosenka Kazika "Twój ból jest większy niż mój", od której zaczęła się awantura w Programie Trzecim Polskiego Radia, która doprowadziła do odejść dziennikarzy. Utwór zapowiedział Marek Niedźwiecki, który nie nawiązał do wydarzeń sprzed roku. 

Oto piosenka, która zwyciężyła w Polskim Topie Radia 357


Słuchacze wybierali swoje ulubione utwory i przesyłali je na kartkach pocztowych, ponieważ rozgłośni nie udało się w tak szybkim czasie stworzyć internetowego systemu do głosowania. Każdy mógł wybrać 10 dowolnych utworów, oddano głosy na prawie 7 tys. piosenek. 

ja

Lubię to! Skomentuj90 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura