Do kiedy można wykorzystać bon turystyczny?

Bon turystyczny można wykorzystać w czasie ferii zimowych. Fot: Pixabay
Bon turystyczny można wykorzystać w czasie ferii zimowych. Fot: Pixabay
"Bon turystyczny sprawdził się bardzo dobrze " mówi w rozmowie z Salonem24 Marcin Różycki, wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej. Dotychczas Polacy wykorzystali połowę środków przeznaczonych na to świadczenie? Ile zostało jeszcze pieniędzy do wykorzystania i do kiedy możemy wykorzystać bon turystyczny? Odpowiedzi na te pytania w wywiadzie z wiceszefem Polskiej Organizacji Turystycznej.

Przypomnijmy, że bon turystyczny w wysokości 500 złotych przysługuje na każde dziecko, które nie skończyło jeszcze 18 roku życia.

- Wydaje mi się, że bon turystyczny bardzo dobrze się sprawdził - powiedział Marcin Różycki, wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Różyczki dodał, że między innymi dzięki bonowi 20% najmłodszych po raz pierwszy pojechała poza teren swojej miejscowości. 

Czytaj: Dominikana jakiej nie widzą turyści

- Nie mówię tutaj o wyjeździe za granicę, ale choćby o fajnej wycieczce szkolnej, którą da się sfinansować za bon turystyczny. - tłumaczył Marcin Różycki, wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej. 

Do kiedy można wykorzystać bon turystyczny

Świadczenie bonu turystycznego można realizować go września 2022.  Czy będzie kontynuacja programu bonu turystycznego? 

Czytaj: Polacy wybierają teraz wypoczynek w Polsce

Odpowiedź w rozmowie z Marcinem Różyckim: 


Do wykorzystania w programie było 4 miliardy złotych. Do tej pory wykorzystano z tej puli połowę funduszy. Czas na realizacje niewykorzystanych bonów przedłużono do września 2022 roku. 

- Warte podkreślenia jest to, że nie myślimy tylko o turystach. Te 2 miliardy zrealizowane na bon turystyczny trafiły przecież do polskich przedsiębiorców, którzy w czasie pandemii stracili najwięcej. - podkreślił Różyczki

Turystyczna szkoła, mobilne centrum edukacji

W rozmowie poruszono również wątek projektu, który ruszył we wrześniu, dzięki któremu dzieci i młodzież poznają Polskę.

- Wychowujemy nowego turystę, korzystając z narzędzi, które dzieci najbardziej lubią, czyli w mobilny, nowoczesny sposób staramy się przekazać co jest pięknego wokół nich. 

Polska Organizacja Turystyczna w programie Turystycznej Szkoły stawia na ośrodki w mniejszych miejscowościach. W ciągu tygodnia mobilne centrum może odwiedzić 1000 dzieci. 

Dzieci i młodzież uczestniczą w grach i zabawach przybliżających geografię kraju, wszystko przy użyciu wirtualnej rzeczywistości, robotów czy pokazów multimedialnych. 

BK

Czytaj więcej: 


Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości