Barbara Kurdej-Szatan założyła fundację. Chce pomagać ludziom na granicy

fot. Instagram/Basia Kurdej-Szatan
fot. Instagram/Basia Kurdej-Szatan
Aktorka i prezenterka telewizyjna Barbara Kurdej-Szatan założyła Fundację “Z Porywu Serca”. Za jej pośrednictwem prowadzić będzie m.in. działania edukacyjne skierowane do dzieci i młodzieży, a także wspierać osoby w potrzebie. Pierwszy projekt powstał dla ludzi na granicy.

Projekt z myślą o uchodźcach

– Od zawsze wspieram akcje charytatywne i społeczne. Nie potrafię milczeć i przejść obojętnie, gdy widzę osoby, które potrzebują pomocy. Dlatego dosłownie z porywu serca założyłam fundację, która będzie czyniła dobro i wspierała innych: słabszych, potrzebujące dzieci czy osoby z niepełnosprawnościami. Mają takie same marzenia i pragnienia co my, ale życie czasem pisze dla nich inne scenariusze – mówi Barbara Kurdej-Szatan, prezeska Fundacji “Z Porywu Serca”.

– Startujemy w trudnym momencie, w Ukrainie trwa wojna, która wywraca do góry nogami życie setek tysięcy ludzi. Z kolei za naszą wschodnią granicą i w ośrodkach wciąż jest wielu uchodźców, którzy potrzebują pilnej pomocy. To właśnie z myślą o tych ludziach uruchamiamy nasz pierwszy projekt – zaznacza.


„Serce dla Ludzi Granicy” - telefon zaufania

We wtorek, 29 marca rusza pierwsza akcja fundacji – „Serce dla Ludzi Granicy”. W jej ramach pod numerem 800 805 105 zostanie uruchomiony bezpłatny Telefon Zaufania dla osób dotkniętych kryzysem humanitarnym na wschodniej granicy Polski, mieszkańców terenów przygranicznych, wolontariuszy i aktywistów z organizacji pozarządowych niosących pomoc, służb mundurowych oraz uchodźców uciekających przed wojną w Ukrainie.

Doświadczeni psycholodzy będą dyżurować codziennie w godzinach 15:00- 22:00. Przez cały czas prowadzone będą konsultacje w językach polskim i ukraińskim. Osoby korzystające z Telefonu Zaufania mają gwarancję pełnej anonimowości i dyskrecji.

W ramach akcji “Serce dla Ludzi Granicy” psycholodzy będą również docierać z pomocą do ośrodków dla uchodźców w całej Polsce. Będą odbywać się indywidualne konsultacje i spotkania, w których obok ekspertów wezmą udział tłumacze. Akcja potrwa kilka najbliższych miesięcy.

Zobacz:


Aktorce pomaga rodzina i były RPO

W serwisie zrzutka.pl pod adresem https://zrzutka.pl/z/sercedlaludzigranicy ruszyła internetowa zbiórka, w ramach której zbierane są środki na funkcjonowanie Telefonu Zaufania i organizowanie pomocy w ośrodkach dla uchodźców.

W prowadzeniu fundacji Barbarę Kurdej-Szatan wspierają członkowie zarządu – mąż Rafał Szatan i siostra Katarzyna Kurdej-Mania. Aktorka zaprosiła do współpracy również byłego Rzecznika Praw Obywatelskich dr. Adama Bodnara, psycholożkę Małgorzatę Ohme oraz psychodietetyczkę Katarzynę Błażejewską-Stuhr, którzy wspólnie utworzyli Radę Fundacji.

Partnerem merytorycznym akcji “Serce dla Ludzi Granicy” jest Fundacja “Wolno Nam”. 

ja

Czytaj także:

Lubię to! Skomentuj53 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo