mandragon mandragon
240
BLOG

Koncert charytatywny dla Japonii

mandragon mandragon Kultura Obserwuj notkę 0

Ogromna tragedia, jaka spotkała Japonię, skłoniła nas do podjęcia działań, które choćby w niewielkim stopniu mogły pomóc ofiarom trzęsienia ziemi i tsunami. Uczucia te, jak się wkrótce okazało, podziela wielu Polaków, którzy składając wyrazy współczucia, często deklarowali chęć zaangażowania się w działania charytatywne. Wspólnie z pozostałymi członkiniami Komitetu Organizacyjnego spontanicznie podjęłyśmy decyzję o zorganizowaniu koncertu, z którego całkowity dochód (sprzedaż cegiełek o wartości 10, 20 i 100zł) zostanie przekazany na ręce przedstawicieli Ambasady Japonii w Polsce z przeznaczeniem dla Japońskiego Czerwonego Krzyża, który bezpośrednio pomaga potrzebującym w rejonie kataklizmu.

W trakcie koncertu woluntariusze wraz ze wszystkimi chętnymi będą składać z papieru (origami) żurawie – tytułowe „tysiąc żurawi” jest tradycyjnym, symbolicznym gestem duchowej łączności w bólu, a chorym – przekazania życzeń szybkiego powrotu do zdrowia. Wystawiona zostanie również księga kondolencyjna, gdzie będzie można wpisywać słowa współczucia, solidarności i wsparcia.

Niezwykłe zaangażowanie w organizację koncertu wykazało Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, które jako współorganizator koncertu, udostępniło nam Starą Pomarańczarnię wraz z zapewnieniem pełnej obsługi technicznej, dodatkowo przedłużając o 2 godziny standardowy czas otwarcia obiektu.

Wydarzenie objęły patronatem Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych oraz Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie, a patronatem honorowym – Ambasada Japonii w Polsce. Trwają obecnie końcowe starania, aby uzyskać patronat honorowy również innych instytucji państwowych.

Swój udział artystyczny zadeklarowali m.in. Akademia Muzyczna w Warszawie, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr1 w Warszawie i wywodzące się z Japonii, Centrum Rozwoju Uzdolnień Metodą Suzuki. W koncercie wezmą udział uczniowie i artyści dobrze rozpoznawalni przez publiczność. Bliższe informacje można znaleźć w zakładce Program.

Uzyskaliśmy ponadto ogromną pomoc w zakresie sponsorowania przygotowań do koncertu oraz udziału mediów w reklamowaniu imprezy, przy czym wciąż jest to lista otwarta. Wkrótce zamieścimy listę sponsorów.

Jeszcze raz bardzo gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w tym wydarzeniu.

Komitet organizacyjny Polska dla Japonii

Program koncertu:

9:00 – 9:50
Marek Bracha, studenci, absolwenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina

10:00 – 10:50
Duo Yuka Hattori i Michał Zieliński,studenci, absolwenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina

11:00 – 11:50
UczniowieCentrum Rozwoju Uzdolnień Metodą Suzuki

12:00 – 12:50
Uczniowie i profesorowie Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr1 w Warszawie

13:00 – 13:50
Kayo Nishimizu, Magdalena Idzik, uczniowie szkół muzycznych

14:00 – 14:50
Uroczyste Otwarcie gość specjalny

15:00 – 15:50
Trombastic, Ravel Piano Duo, Piotr Hausenplas

16:00 – 16:50
Rinko Kobayashi, muzycy japońscy

17:00 – 17:50
Edward Wolanin, studenci

Stara Pomarańczarnia, Łazienki Królewskie w Warszawie
sobota, 2 kwietnia 2011, godz. 9.00-18.00

Koncert pod honorowym patronatem Ambasady Japonii

mandragon
O mnie mandragon

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura