Blog
Cichy kącik
J.a-kobieta
J.a-kobieta Jestem sobą i to mi odpowiada
5 obserwujących 128 notek 62526 odsłon
J.a-kobieta, 30 lipca 2017 r.

Kolejne z(a)miany

102 4 0 A A A

Ma powstać Państwowa Służba ochrony, zamiast BOR-u. Zamiast szefa będzie komendant i nowa jakość w postaci odrębnego organu administracyjnego, czyli zwyczajnie kolejne stanowiska urzędnicze, co oznacza rozrost biurokracji.

"Projekt zakłada nadanie PSO prawa do wykonywaniu czynności operacyjno-rozpoznawczych oraz "w szczególnie uzasadnionych przypadkach" prawo do korzystania z pomocy osób niebędących funkcjonariuszami, ujawnianie tożsamości których jest zabronione."

Czyli coś jak wywiad, czy kontrwywiad bis do spółki z CBŚ, CBA i z czym tam jeszcze. Widać ciągle tych służb jest mało, a potrzeby rosną.

Jak czytam w linkowanym artykule za zgodą ministra będzie można skorzystać z pracy osób, które nie mogą współpracować z innymi służbami.

"Za zgodą ministra spraw wewnętrznych PSO będzie mogła korzystać z tajnej współpracy osób, których inne służby nie mogą pozyskiwać do współpracy przez inne służby: posłów, senatorów, członków władz, sędziów, adwokatów, radców prawnych, dziennikarzy, redaktorów naczelnych i osób z władz spółek medialnych."

Czyli co? cała władza zostanie zaprzęgnięta do tajnej współpracy z kim, przeciw komu i po co? Dziwnie to brzmi, powiem nawet, że mało zachęcająco.

Jakieś kombinacje jednych przeciw drugim, bo wyobrażam sobie, że może to dotyczyć akurat tych osób, związanych w danym momencie z władzą przeciwko opozycji. Gra w podchody, jednak na wysokim poziomie. Tajni współpracownicy są w cenie i pewnie wielu ten pomysł się spodoba, bo przewidziane są dodatkowe pieniądze za dobre informacje. Na razie to tylko projekt, a czy stanie się obowiązującym prawem, czas pokaże.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Dla mnie - Życie jest czymś najlepszym, co mogło mi się przytrafić kiedykolwiek Flag Counter image image Nie pozwalam, by ktoś korzystał z mojej pozytywnej energii, nie dając nic w zamian

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @noo  Nie tylko młodzi robią prawo jazdy, starsi też i choć  są bardziej rozsądni, to ich...
  • @rasdwatszy  Projekt został opracowany przez poprzedników i co z tego? Ile innych projektów...
  • @osasunna Myślisz, że medycyna ma tu zastosowanie? Może nie wiemy wszystkiego i np. posłowie...

Tematy w dziale Polityka