Blog
Cichy kącik
J.a-kobieta
J.a-kobieta Jestem sobą i to mi odpowiada☻
5 obserwujących 158 notek 85843 odsłony
J.a-kobieta, 20 października 2018 r.

Szafowanie danymi osobowymi?

727 14 0 A A A

"Spółka z amerykańskim kapitałem udzielająca chwilówek, do tego bez zarządu i rady nadzorczej, ma rządową zgodę na dostęp do rejestru PESEL."


Pięć podmiotów ma ważną promesę na dostęp do rejestru PESEL, czyli o nic martwić się nie musi w tym sieć bankomatów euronet, czy jakaś mała spółka z chwilówkami, której nie wyszedł u nas biznes. Dostają zgody różne podmioty i może  być ich tyle, że nawet trudno to  sobie wyobrazić. Taki rejestr to łakomy kąsek i można z niego korzystać bez ograniczeń, bo kto to sprawdzi tym bardziej, gdy ktoś już zgodę otrzyma, to później w żaden sposób nie jest kontrolowany. Chyba, że jak w głośnym przypadku dane z rejestru były pobierane hurtowo.

Raz występują o zgodę i przez lata mogą korzystać, choć nikt tak naprawdę nie wie, czy to konieczne, czy nie, czy firma istnieje, w jakiej jest kondycji, itd., To jakiś kosmos,..

" Przy wydawaniu zgody na udostępnianie danych podmiot zostaje sprawdzony. Ale założenie, że jeśli ktoś spełniał wszystkie wymogi np. w 2015 r. do pozyskiwania danych, to spełnia je również w 2018 r., jest zbyt brawurowe – podkreśla Wojciech Klicki, prawnik z Fundacji Panoptykon."


Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Dla mnie życie jest czymś nalepszym, co mogło mi się przytrafić kiedykolwiekimage Nie pozwalam, by ktoś korzystał z mojej pozytywnej energii, nie dając nic w zamian Flag Counter

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Nic nie wychodzi, bo każda z partii dorwawszy się do władzy zaczyna wszystko po swojemu. Nie...
  • @Oskar Nie przewiduję przeprowadzki w tamte rejony, więc te firmy przestrzeliły.
  • @Robert.Knapik Właśnie na darmowym koncie, więc tez nie powinnam się dziwić, choć z...

Tematy w dziale Technologie